Starší přípravka odehrála poslední mistrovský turnaj

27.05.2019 Kategorie: Minižáci

V neděli 26. května zajížděla mladší přípravka FK Dobrovice do nedalekých Kosořic k poslednímu mistrovskému turnaji a to v tomto složení, kde jí byli soupeřem mužstva Luštěnic, Čejetic, Kosmonos a Kosořic. V prvním utkání dobrovičtí narazili na nejsilnějšího soupeře turnaje, a to Luštěnice. Po vynikajícím výkonu celého mužstva remizovali 2:2, když branky stříleli Pepa Zajíček a Eliáš Kaláb.

V dalším utkání měla Dobrovice za soupeře Čejetice a hráči se v tomto zápase velice dobře střelecky prosazovali. Vyhráli vysoko 14:2,  branky stříleli Honzík Novotný 6x, Eliáš Kaláb 4x, Lukáš Sedláček 2x, Pepa Zajíček a Matěj Moc. Třetí zápas se po herní stránce moc nepovedl, hráči dělali chyby v obraně a nedařilo se jim ani střelecky. Výsledkem byla prohra s Kosmonosy 5:2, obě branky Lukáš Sedláček.

Poslední utkání, to bylo tradiční derby s Kosořicemi. Hráče trenéři upozornili na důležitost tohoto utkání a takzvaně je nažhavili na tento zápas. Po prvním poločase Dobrovice vedla 3:0 a zdálo se, že utkání je rozhodnuté. Ve druhém poločase však nepochopitelně polevili, soupeř snížil na 3:2 a z utkání bylo drama. Vítězství ale už dobrovičtí udrželi a vyhráli 3:2, branky dávali Eliáš Kaláb 2x a Honzík Novotný.

Sestava FK Dobrovice: Lukáš Sedláček, Matěj Moc, Pepa Zajíček, Jára Darmoš, Honzík Novotný, Eliáš Kaláb a Toník Kadeřábek.

Mimo mistrovský turnaj si v Kosořicích zahráli i nejmladší fotbalisté, a to s týmy Čejetic, Kosořic a Luštěnic. Všechna utkání Dobrovice vyhrála. Podíleli se na tom tito hráči: Kryštof Hlaváč, Adam Sakryt, Sebastián Kotek, Ondra Boháček a Martin Čumpelík.

Tímto turnajem pro dobrovické minižáky mistrovská jarní sezona skončila, v trenincích ale budou pokračovat až do konce června.

Podzim 2016