Mladší přípravka má za sebou první mistrovský turnaj

24.04.2019 Kategorie: Minižáci

Mladší přípravka FK Dobrovice hrála 20. dubna 2019 v Luštěnicích první mistrovský turnaj jarní sezony. Prvním soupeřem jí byly Kosmonosy, které Dobrovičtí porazily 5:0, když branky stříleli Eliáš Kaláb 2x, Jan Novotný 2x a Josef Zajíček. Vstup do turnaje se tedy dobrovickým podařil. Ve druhém utkání je čekaly Čejetice, které odnesly dobrou náladu dobrovických vysokou prohrou 9:1. Za Dobrovici se trefili hned pětkrát Josef Zajíček, Eliáš Kaláb si připsal hattrick a jednu branku přidal Jára Darmoš. Bylo to další cenné vítězství. K dalšímu zápasu nastoupili dobrovičtí proti Kosořicím, které pro ně jsou vždy kvalitním soupeřem a průběh prvního poločasu to potvrzoval, když ho dobrovičtí vyhráli jen těsně 1:0. Ve druhém poločase ale dokázali přidat ještě 3 branky a nakonec zvítězili 4:0. Branky vstřelil Eliáš Kaláb 2x, Jan Novotný a Lukáš Sedláček. Do posledního utkání nastoupila Dobrovice proti domácímu mužstvu, Luštěnicím, nejsilnějšímu soupeři. Po prvním poločase vedli dobrovičtí 1:0, ve druhém však dostali 6 branek, a tak utkání skončilo vítězstvím domácího mužstva 6:3.

Výkon našich hráčů v prvním mistrovském utkání lze hodnotit jako velice dobrý, z 12 možných bodů jsme jich získali 9 a pro některé hráče to byl křest ohněm, přestože jejich výkon působil někdy rozpačitě, snažili se a bojovali, a to je pro nás pozitivní. Poděkování patří celému týmu včetně rodičů, kteří hráče po celou dobu turnaje povzbuzovali.

Další turnaj čeká Dobrovici 28. dubna od 10 hodin v Čejeticích.

FK Dobrovice: Sedláček - Zajíček, Darmoš - Novotný, Kaláb, Demčyk, Boháček - Hlaváč, Kadeřábek. Střídal: Bečvář.