Starší přípravka FK Dobrovice v Divizi 1.A

23.04.2012 Kategorie: Minižáci

Sobota 21.4.2012 – první mistrovské trojutkání v Divizi 1.A v Bělé p. Bezdězem

Ve nejvyšší skupině kopané straších přípravek Divize I.A  v Bělé p. Bezdězem jsme měli za soupeře silná mužstva Bělé p. Bezdězem, Dolního Bousova a Benátek nad Jizerou . V hracím systému 5+1 a čase zápasu 2x15 minut jde vždy o náročné soutěžení, zvláště v prvních dnech jara na trávníku po nočním deštíku kdy povrch  byl kluzký pro pohyb míče. FK Dobrovice jela na turnaj s handicapem,  kdy nemocného brankáře Tichého zastoupil Patrik Kühmel , a  on čtením hry  jej zastoupil znamenitě .

FK Dobrovice v sestavě:  Kühmel-  Ištók, Mikyška-  Gracl-  Kopecký ,Svoboda

Později    Ištók, Svoboda- Gracl-  Kopecký, Mikyška

Střídali: v obraně    Žemla     v útoku    Durna Petr a   Odstrčil

1.zápas     Bělá p. Bezd  - FK Dobrovice  4:3 (2:2)

Branky:    Svoboda, Kopecký , Gracl

V první minutě jsme se ujali vedení a za šedesát vteřin  bylo vyrovnáno. Potom až do poslední minuty jsme se tahali o výsledek, kdy Bělá po zaváhání našeho obránce získala vedení a byl konec utkání. Možno mluvit o vyrovnaném zápase co do bojovnosti a bohužel i o chybách, které dělají výsledek

2. zápas    FK Dobrovice - Dolní Bousov  4:4 (1:3)

Branky:  Kopecký 2, Mikyška 2

Po poločase dosti nevýrazné hry přišel obrat, který potěšil. Začala kombinační hra již od hlouby obrany s vedením míčů na volné hráče a výsledek se dostavil. Válcovali jsme Bousovské již odebíráním míčům středu hříště , hlídali si jejich útočníky ale neměli jsme to pověstné štěstí při tolika střelách na branku co kluci vyprodukovali. Zajímavý a napínavý zápas.

3.zápas   FK Dobrovice – Benátky n. Jizerou 1:4 ( 1:2)

Branku:    Kopecký

V tomto zápase jsem obdrželi čtyři branky ale obraz hry byl naprosto jiný. Vyspělý soupeř s dvěma pověstnými hráči musel být hlídán již ve středu pole aby se tito nedostali ke střelám, náš brankář byl přeci jenom malé postavy. Toto se vedlo až do poloviny hry . Pak  ve druhé půli při našich útocích naši obránc dvakrát zapomněli za sebou úplně jiného volného hráče a byly z toho dvě laciné branky. Jinak znak hry byl nahoru a dolu a to bylo pro minižákovský fotbal jen dobře. Ze dvou chyb je potřeba si vzít poučení a….. musí to jít.