Starší přípravka vyhrála prvomájový turnaj v Dolním Bousově

09.05.2018 Kategorie: Minižáci

Starší přípravka FK Dobrovice se 1. května zúčastnila již 17. ročníku fotbalového turnaje pod záštitou starosty města Dolní Bousov. Kromě dobrovického fotbalového potěru se turnaje zúčastnila mužstva domácího Dolnobousovského SK, SK Kosmonosy, Výběr OFS Mladá Boleslav, TJ Sokol Luštěnice, TJ Sokol Březno, SK Benátky nad Jizerou, TJ Sokol Všejany, SKP Mladá Boleslav a TJ Sokol Libáň.

Ve skupině dobrovičtí postupně porazili Sokol Všejany 9:2 (branky Málková 2x, Henrich 3x, Lepka 3x, Kopecký) a Sokol Libáň také 9:0 (branky Henrich 2x, Zajíček 2x, Kopecký 2x, Špak, Málková, Lepka). Nejtěžším soupeřem ve skupiny byli Kosmonosy, ale dobrovičtí je zvládli porazit 2:1 (branky Lepka a Málková). Na závěr si pak poradili i se Sokolem Březno 4:0 (branky Kopecký 2x, Henrich 2x) a jasně postoupili do semifinále.

V semifinále narazili dobrovičtí na mužstvo Luštěnic, které dokázali porazit brankami Henricha, Kopeckého, Málkové a Zajíčka 4:0. Ve finále potom čekali na Dobrovici znovu Kosmonosy. Narozdíl od dramatického utkání ve skupině si ale dobrovičtí se soupeřem poradili zcela jasně 5:2. Hattrickem se na tom podílel Henrich, další dvě branky obstaral Kopecký.

Dobrovičtí se tak stali celkovými vítězi turnaje, když vyhráli všechna svá utkání. Daniel Henrich se stal nejlepším střelcem turnaje. Všichni hráči zaslouží poděkování, bojovali a chtěli dosáhnout co nejlepšího umístění a to se také podařilo. Poděkování zaslouží i příznivci dobrovického mužstva, to jsou hlavně rodiče, kteří povzbuzovali a byli svědky vítězství.

Sestava FK Dobrovice: Plíšek - Hejdrychová, Málková, Špak - Henrich, Kopecký, Hrůza, Odstrčil, Černý - Lepka, Zajíček.
Střídal: Martin Plíšek.

Podzim 2016