Zimní příprava minižáků FK Dobrovice

06.01.2012 Kategorie: Minižáci

Mladší přípravka- minižáci FK Dobrovice ročníky 2006-2004 se připravují na jarní zápasy ve své soutěži ve druhé tělocvičně místní osmileté školy. Pod vedením trenérů Josefa Matese st. a Petra Durny se scházejí každé úterý a čtvrtek od 16.00 hod do 17.30 hod. Provádějí cviky pro  koordinaci těla, posilování svalových částí, cviky pro starty a reakci v pohybu, postupnou práci s míčem a soutěžní hry- i fotbálek. Jejich příprava není v tak náročném rozsahu jako u jejich starších kamarádů, přesto je neméně důležitá. Podobně důležité je i soužití v kolektivu, později v mužstvu za které budou nastupovat , respektování pokynů a rad trenérů. Jejich práce s dětmi není jednoduchá, ovšem když chceme mít v Dobrovici dobré nástupce za starší , jejich práce zaslouží uznání.

Starší přípravka- chlapci ročníků 2003-2001,tedy vyspělejší a vyhranější kamarádi předchozích. mající za sebou i úspěchy na trávníku i v halách. Tito se připravují pod vedením F. Kalouska a K. Gracla v místní Sokolovně od 16.00 hod do 17.30 hod ve svém náročnějším programu. Zde je kladen zvýšený důraz na vytrvalost, rychlost a reakci, chápání herních situací. Fyzické zatížení při bězích, jednotlivé disciplíny posilování jsou předpokladem jejich výkonu. Práce s míčem je náročnější co do rychlosti a zpracování , s tím souvisí i učení  k fotbalovému myšlení. To není nijak lehké pro jejich živelnost ,ale oni začínají chápat co trenér chce a hra potřebuje. V konečné fázi treningu přichází fotbálek, kde se hráči rozdělí podle jejich schopností. Nacvičují jednotlivé prvky halové hry, které se v jiných postavení dají uplatnit i při hře venku, znovu předloženo- myšlení nahrávky. Ani tady i když jsou to starší ročníky co se týká chování není práce s nimi jednoduchá, možná často obtížnější co u menších. Tito chlapci se již zůčastňují halových turnajů, poznají důležitost přístupu ke hře a to se již ukázalo ve výsledcích ze silně obszených turnajů v hale za měsíc prosinec . Jaro ukáže jak to bylo v zimě- to jsou slova s nimiž k nim trenéři přistupují.

Podzim 2016