Český Brod 23.6.2013 Konfrontace Středočeského fotbalu Mladších žáků

24.06.2013 Kategorie: Mladší žáci

Konfrontace s fotbalovou špičkou středočeského kraje dopadla
pro mladší žáky FK Dobrovice na jedničku.

Trenéři Zvěřina a Mates připravili pro své svěřence na závěr sezony
velice náročný test. Jednalo se o účast na turnaji pro ročníky 2000 a mladší,
tedy Mladších žáků odehrávajícím se  poslední červnový víkend v Českém Brodě. Osmnáct týmů jako- Český Brod, Bohemians Praha, Viktoria Žižkov A,B, Meteor Praha,  Mělník, Kolín A,B, Nové Město n. Metují, Třeboradice, Kyje u Prahy, Libuš, Úvaly, Uhlířské Janovice, soutěžilo ve třech skupinách. Ve druhém kole se poté hrálo opět ve třech skupinách o konečné pořadí.  Hrací doba – turnajově smrtelná, jen jedenkrát 13 minut.
Naši chlapci sehráli během turnaje celkem 9 utkání.  Vybojovali šest nerozhodných zápasů,  dva vítězné ,  pouze jednou okusili naši borci hořkost porážky. Jako vítěz druhé části turnaje skupiny C podle klíče soutěže jsme nakonec obsadili 13. místo. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za statečný a bojovný výkon.
Pohár pro vítěze získalo Nové Město nad Metují.

Sestava:
Štipl-Svoboda, Svárovský, Vejvoda – Gracl, Málek, Zemen- Backa
Střídají:  Tichý, Kopecký, Janík, Červa, Sova, Horvát
Branky v turnaji :   David Gracl 3x

Komentáře:
              Naši vstoupili do turnaje bezbrankovou remízou s v průměru o rok mladšími fotbalisty Viktorie Žižkov A.
              Tentýž výsledek byl na ukazateli skore i po druhém zápase s hráči z Kyjí.
Obrana Svárovský, Svoboda, Vejvoda hrála velmi disciplinovaně a co prošlo-  nekompromisně likvidoval skvělý Jakub Štipl v naší brance.
               Ve třetím zápase jsme narazili na favorizované mužstvo Mělníka. Naši hráli opět skvěle, byli po většinu zápasu lepším týmem ale neproměněné šance nás připravili o tři body.
               Čtvrtý zápas s mužstvem Kolína B byl při výrazné hře záložníků pouze potvrzením naší střelecké nemohoucnosti - opět 0-0. Čtyři zápasy, sice bez porážky, ale zároveň i bez vstřeleného gólu.
              Poslední zápas ve skupině s nakonec druhým mužstvem turnaje Třeboraticemi byl nad naše síly a znamenal prohru 0-2.

Čtyři získané body za čtyři remízy znamenaly účast v malém finále útěchy o 13-18 místo.

První zápas proti výbornému mužstvu Viktorie Žižkov B 2001 začal dobře. David Gracl pohotovým obloučkem přehodil brankaře a poprvé na turnaji jsme vedli. Soupeř nás začal tlačit a pouze díky ohromné bojovnosti v obraně a štěstí jsme vítězství udrželi.

V druhém zápase s mužstvem Úval jsme dobře kombinovali, naše obrana téměř bezchybná a na vítězství nám stačila jedna branka vstřelená Davidem Graclem.
          Třetí zápas s Uhlířskými Janovicemi se nám přes místy drtivou převahu nepovedlo vstřelit branku. Zápas skončil bezbrankovou remízou a trenéři pouze litovali neproměněných šancí.
         Poslední zápas turnaje s družstvem Libuše si vyžádal dvě změny v základní sestavě. Objevila se zranění a i únava si vybírala svou daň. Střídajícím hráčům nebylo možno vyčítat nedostatek bojovnosti, ale malá fotbalová zkušenost byla znát. Brzy po

začátku hry jsme se dostali pod tlak a ten vyústil v gól soupeře. Trenéři se poté správně vrátili k osvědčené sestavě a tím kluci  ke své hře. Vytvořili jsme si územní převahu a Dan Málek,  nádherná kolmice na Davida Gracla, který docela chladnokrevně zahrál míč podél vyběhnuvšího brankaře a bylo vyrovnáno. Těsně před hvizdem jsme měli vítězství na kopačkách, ale hbitému Petru Backovi dnes nebylo souzeno vstřelit gól.

Co říci na závěr.
Naši chlapci předvedli bojovný výkon, uhráli výborné výsledky a důstojně se rozloučili se sezónou 2012/13.
Poděkování patří všem hráčům, trenérům i funkcionářům FK Dobrovice.

Fotografie z turnaje v Českém Brodě - klikňete na   http://byvalytrner.rajce.idnes.cz/

nebo  http://byvalytrner.rajce.idnes.cz/Cesky_Brod_23.6.2013/

FK Mladá Boleslav 3