Halový trunaj mladších žáků 11.1.2014 Bělá p. Bezdězem

15.01.2014 Kategorie: Mladší žáci

Halový turnaj mladších žáků Bělá p. Bezdězem dne 11.1.2014

V sobotu 11.1.2014 se mužstvo mladších žáků FK Dobrovice zůčastnilo dobře obsazeného halového turnaje v kopané v Bělské hale. Startovali zde týmy Spartak Boletice, Arsenál Česká Lípa, FK Turnov-Pěnčín, FK Dobrovice což byly družstva v první nejtěžší skupině. Sokol Dubeneč, FC Lobkovice u Neratovic a dva slabší týmy ve druhé skupině. Výkon FK Dobrovice zaslouží pochvalu, protože mužstvo nastoupilo bez dvou klíčových hráčů Davida Gracla a Martina Kopeckého ale i Vojty Suchého.

Při utkání ve skupině jsme porazili Spartak Boletice 1:0 brankou Patrika Khümela,

S Arsenalem Č.Lípa jsme remizovali 1:1 kdy opět skoroval dobře hrající Patrik Khümel

S favoritem turnaje Turnov-Pěnčín jako poslední nejtěžší utkání ve skupině jsme potřebovali alespoň bod k postupu a to jsme dokázali . Bylo to utkání kde pod velkým tlakem soupeře se předvedl výbornými zásahy brankář Vít Tichý, zde nutno říci  i štěstí stálo na naší straně , ale přesto brankami malého Jakuba Zvěřiny a Davida Niemse jsme remízu k postupu z druhého místa udrželi.

V semifinále jsme prohráli s družstvem FC Lobkovice těsným rozdílem 0:1 i když naše hra nebyla špatná

Zápas o třetí a čtvrté místo mezi FK Dobrovice a Sokolem Dubeneč jsme začali dobře s vedením 0:2, brankami Patrika Khümela a Petra Backy, ovšem s přibývajícími minutami se projevily chyby v nedůslednosti obrany kdy všichni se snažili strhnout vítězství na naší stranu. Toho soupeř využil a dokázal obrátit utkání. I to je fotbal a tak jsme skončili na čtvrtém místě z osmi .

Naše turnajová sestava: Tichý-Svoboda,Niems,Žemla,Červa-Khümel,Backa, Mráček, Farkaš a Zvěřina.

Turnaj vyhrálo mužstvo Pěnčín- Turnov, druhý skončil FC Lobkovice, třetí Sokol Dubeneč, čtvrtí FK Dobrovice.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen agilní o b r á n c e  FK Dobrovice Matěj Svoboda, který dokazuje neustále stoupající výkonnost své hry a platnost v mužstvu.

Jako nejmladší účastník turnaje dostal cenu Jakub Zvěřina a vedl si dobře.

Turnaj v Bělské hale dne 11.1. 2014 ukázal velkou snahu kluků o výsledek, výkony jednotlivců, ale i dobré koučování trenérů s hráči, hlavně v těžkých utkáních při postupu ze skupiny. K semifinálovým utkáním je nutné dodat- hoši, to neznamená že máme skoro medaili ale musí se bojovat až do konce.

Co na konec? Zase dobrá práce mladších žáků a trenérů a to se musí přenést i do jarních částí soutěže Okresního přeboru mladších žáků Mladoboleslavska na trávníku.

Fotografie z turnaje bohužel nejsou, tak příště.

FK Mladá Boleslav 3
FK Dobrovice (mladší žáci) 0