Sportovec roku 2013 Mikulášský turnaj 7.12.2013

07.12.2013 Kategorie: Mladší žáci

Bělá p. Bezdězem 7.12.2013  akce Sportovec roku, Mikulášský turnaj mladších žáků.

V sobotu 7.12.2013 se tým dobrovických mladších žáků zůčastnil výše jmenovaného halového turnaje v Bělské hale. O tomto podniku by se dalo mluvit jako o střetnutí mládežnických celků na krajské úrovni za účasti mužstev z Roudnice, Děčín-Boletice, Turnov –Pěnčín, Liberec-Ruprechtice, České Lípy ,dále Kosmonsy a Luštěnice. Nasazení družstev bylo ve dvou skupinách při hrací době 13 ti minut.  FK Dobrovice hrála ve své první skupině tyto výsledky:  FK Dobrovice- SK Kosmonosy 2:1 za celkové převahy našich kluků a obě rychlé branky dával Martin Kopecký.

FK Dobrovice- Arsenál Č. Lípa 1:0  branku Martin Kopecký. Tohle byl již nepříjemný soupeř a i přes náročné utkání jsme měli hru i smůlu. David Gracl tyč.

FK Dobrovice- Sokol Ruprechtice Liberec  2:1 Zápas jsme začali sice tlakem ale vedoucí  branku vstřelil soupeř při zaváhání obrany v rozehrávce a ztrátě míče. Kluci za povzbuzování několika příznivců Dobrovice zápas otočili dobrou hrou a  David Gracl pohotovým gólem vyrovnal. Poté  jsme byli  na míči a Petr Backa pojistil  dobrou ranou na naše vedení na 2:1.  Pak utkání bylo jako na vážkách až do konce zápasu . Jsme první ve skupině bez ztráty bodů a v semifinále nás čeká druhý z druhé skupiny Arsenál Č Lípa.

První semifinále FK Dobrovice- Arsenál Č. Lípa  Začáteční čtyři minuty jsme soupeře tlačili útoky na jeho polovině , dvě pěkné akce neskončily brankou, naopak. Pomalým vrácením obránce nás soupeř potrestal brankou do vedení ale přesto jsme kontrovali. V páté minutě a 45 vteřině byl odnesen po hrubším zákroku lipského hráče David Gracl tátou do kabiny a do konce tohoto zápasu nenastoupil. Hra se přestala dařit jak třeba a soupeř nás trestal dvěma brankami po zbytečné ztrátě míče v obraném pásmu a jedné nepozornosti v rozehrání našeho jinak dobře zasahujícího brankáře. Prohráli jsme 0:3 a tím je před námi zápas o třetí a čtvrté místo.

FK Dobrovice- Spartak Boletice Děčín  A zase ten samý obrázek co s Českou Lípou. Hrajeme dobrý kombinační fotbal, střílíme a David Gracl po  nahrávce Matěje Svobody skoro blafákem nás posílá do vedení. Ovšem toto vydrželo jen do osmé minuty zápasu kdy přišla chyba našeho, jinak výborně hrajícího pravého obránce a Boletice vyrovnávají. Vyrovnání nám vzalo vítr z plachet, chybovalo se v přihrávkách i v brance a nakonec zápas skončil tak jak FK Dobrovice nechtěla 1:3 . Jsme čtvrtí z osmi i když jsme měli na víc.

Celkové umístění v turnaji: 1) Turnov-Pěnčín, 2),Spartak Boletice Děčín, 3)Arsenál Česká Lípa, 4) FK Dobrovice, 5) Fk Roudnice  6)Sokol Ruprechtice Liberec,  7) SK Kosmonosy, 8) Sokol Luštěnice

Na turnaji byl odměněn jako nejlepší střelec svého mužstva FK Dobrovice Martin Kopecký se třemi brankami .

Co k prvnímu letošnímu startu na halovém turnaji? Tak především je to daleko rychlejší pojetí hry, ovládnutí prostoru a nahrávky co při hře na trávníku a to si musí všichni kluci na ploše uvědomit. Dobrovičtí zase až tolik toho na tento způsob hry natrenováno neměli, snad mimo čtyřech z nich  na jejichž hře to bylo znát, ale přesto na všech byla vidět snaha o dobrý výkon. Umístění samo o sobě říká toto- silně byla znát hra těch mužstev co mají možnost trenování ve větších uzavřených prostorách a to je handycup mužstev nám podobným. Z dosti dobrovických mladších žáků si musí každý zlepšit ovládání míče v hale i v našich podmínkách a během hry naslouchat pokynů trenérů. Jinak- kluci, dobrýý!!!!

Sestava na turnaj:     Vít Tichý

Matěj Svoboda        Honza Žemla (potom Honza Ištók)

Martin Kopecký                        David Gracl

Fotografie mladších žáků FK Dobrovice roku 2013/2014 naleznete na