Mistrovské utkání 7+1dne 4.11.2012

04.11.2012 Kategorie: Mladší žáci

Předposlední mistrovské utkání mladších žáků ve skupině F3A na hříšti soupeře TJ Žerčice bylo naprosto v plné moci dobrovických kluků a přitom  utrpěli vítězství 1:5  po poločase 1:2.

Oproti minulému utkání se vůbec nedařilo obraným řadám zpracovat i přihrát míče na krajní záložníky , pouhé odkopávání nebylo fotbalové a nestačí. Útočné řady si potom míče musely vybojovávat samy , ovšem velmi často je někteří zase ztráceli v kličkách a špatných přihrávkách. Přesto hra byla devadesát procent v moci FK Dobrovice, která při spálených šancích mohla vyhrát i dvouciferným výsledkem.

Překvapením i pro domácí bylo, když TJ Žerčice po dvou minutách hry zaskočila dobrovické kluky nedůsledné v obraně vedoucí brankou, ale to bylo vše.  Za dvě minuty vyrovnal Jarka Havlát, David Gracl zvýšil na 1:2 a od té doby začalo neproměňování šancí až do konce poločasu. Druhá půle, stejný obraz hry jen s jedním rozdílem. Soupeř se sporadicky dostal k naší brance a po faulu nařízený pokutový kop proti FK Dobrovice dobrovický brankař Volf soupeři vychytal. Další dvě branky FK Dobrovice vstřelil David Gracl , jednu střelou z dálky přidal Tomáš Vejvoda a nebýt mnoha promarněných šancí těch jmen by bylo více.

Příští soupeř TJ Luštěnice - to se kluci musí zamyslet nad svoji hrou, poslouchat pokyny trenérů v utkání, hrát fotbal jaký mnohdy ukazují.

Sestava. Volf- Žemla, Paclt, Svoboda- Havlát, Málek, Gracl- Backa

Střídali: Tichý, Červa, Sova, Rajmon, Farkaš, Frydrych,