Mistrovské utkání 7+ 1 osmé kolo

27.10.2013 Kategorie: Mladší žáci

FK Dobrovice – FK Nová Ves u Bakova   4:0 ( 2:0)

V sobotu 27.10.2013 dobrovičtí mladší žáci hostili na svém hříšti soupeře z Nové Vsi u Bakova.  Tento soupeř svým výkonem skoro dovolil treningové utkání když se 80% hry odehrávalo na jeho polovině. Na dobrovické hře bylo znát, že kombinace není pro kluky neznámý pojem , což bylo vidět i na několika akcích stojících za potlesk. V sestavě chyběli tři klíčoví hráči a tak jejich roli převzali jiní. Soupeř si sice odvezl čtyři branky ovšem mohlo to být i více, kdyby někteří z hochů zbytečně neztráceli balon v kličkách a místo toho nahrávali na volné hráče a trefili místo mezi brankovými tyčemi. Druhý poločas vyzníval až drtivě pro FK Dobrovice ale branky přišly jen dvě. Tedy možno říci- jako trening to šlo , ovšem pro zápas se silnějším soupeřem to stačit nebude.  Kdo byl přítomen viděl, že obrana si vedla dobře a velmi dobře si počínal rychlý Matěj Svoboda, který se uvedl parádním prvním gólem. Petr Backa splnil úlohu bojovného střelce dvěma góly a obětavou hrou středního záložníka, ale ty kličky a nahrávky na tomto postě? Petře, jednoduše bez ztráty míče a sil. Krajní záložníci dobře vyváželi míče dopředu, snažili se i o střelu ale nesmí se také zapomenout vracet do volných míst pro přihrávku. Při střídání hokejovým způsobem si zahráli všichni a zvláště potěšující bylo sledovat hru na pravé obraně u Vojty Odstrčila. Ukázal obětavost, dobře odebíral míč a jeho nahrávky byly adresné. Druhý potěšující obrázek- malý Kuba Zvěřina, klučík  který dokáže číst hru a být i na správném místě, dal jednu branku.  Tedy poslední utkání na domácím hříšti dopadlo za tři body, nyní je před mladšími žáky poslední utkání podzimu venku na hříšti Sokola Luštěnice. Tady půjde o přezimování na prvním místě skupiny F3A Okresního přeboru právě mezi Luštěnicemi, nebo Dobrovicí. Všichni kdo fotbal Mladších žáků sledují, věříme v plnou sestavu, opakovaně dobrý výkon kluků ,  přípravu  na zápas a šťastnou ruku trenérů Jirky Zvěřiny a Pepíka Matese mladšího.

Kluci, držíme vám palce  ale musíte hrát jako o život.

Sestava:   Vít Tichý-

Míra Červa, Jan Žemla, Matěj Svoboda-