Mistrovské utkání 7 + 1 sedmé kolo

21.10.2013 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor skupiny F3A Mladších žáků  roku 2013/2014  -       sedmé kolo

SKP  Mladá Boleslav – FK Dobrovice   2:2 (1:1)  na penalty 0:1

V nedělním časném zápase v Mladé Boleslavi dne 20.10.2013 nastoupili Mladší žáci FK Dobrovice na stadionu u Koupaliště proti místnímu soupeři SKP Mladá Boleslav, který obsazuje v tabulce soutěže F3A třetí místo. Tedy nelehký soupeř , na kterého jsme v prvních minutách začali vlastní brankou jinak dobře hrajícího Honzy Žemly. Od té doby  inciativa byla na dobrovické straně a Petr Backa hrající na místě chybějícího Davida Gracla povedenou střelou z dálky vyrovnal. Do ukončení první půle naše hra byla s hrou soupeře vyrovnaná, či spíše lepší díky pravé straně mužstva.

Druhý  poločas začal trochu jinak než si trenéři představovali trenéři, nedařila se hra Matěji Svobodovi a soupeř  neustálými útoky zaměstnával obranu Honza Ištók, Honza Žemla, Míra Červa,  ti i když nevěděli kam skočit si vedli výborně. Bohužel po velkém tlaku jsme branku dostali i přes dobrý výkon brankáře Tichého. Zasáhnout museli trenéři, ostře vyburcovat některé hráče a hra se přiklonila na dobrovickou stranu. Po jedné rohové akci   míč od Matěje Svobody přešel k Petrovi Backovi , ten se dlouho nerozmýšlel a míč napálil do branky. Gól a bylo vyrovnáno, stav 2:2 vydržel do konce zápasu a proto přišly na řadu pokutové kopy. Soupeř ovšem neproměnil dva  a z dobrovických kluků , určených hráčů na pokutové kopy dva body pro mužstvo zařídil posledním výborným kopem Matěj Mráček.

Co k utkání- Hrát proti třetímu mužstvu v tabulce na jeho hříšti , mužstvu které dalo 41 branek svědčí o zlepšení hry dobrovické obrané řady. Kluci se dobře vyrovnali i s handicapem tří chybějících hráčů , zvýšeným výkonem potvrdili něco o své hře a práci trenérů. A zase - dobrá reprezentace oddílu FK Dobrovice.

Sestava:   Vít Tichý -

Honza Ištók, Jan Žemla, Míra Červa-