Mistrovské utkání 7+1 čtvrté kole 29.9,2013

29.09.2013 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor skupiny F3A Mladších žáků roku 2013/2014  -       čtvrté kolo

FK Dobrovice – Sporting Mladá Boleslav   13: 0   ( 5:0)

A opět v neděli  29.9.2013 za chladu a velké rosy dobrovičtí mladší žáci hostili na svém hříšti soupeře Sporting Mladá Boleslav. Konečně v plném stavu hráčů na soupisce a silnou lavičkou střídajících jsme takto přistoupili k zápasu. Od prvních minut hry byl znát rozdíl na hráčích obou týmů, kdy dobrovičtí kluci předváděli lepší zpracování balonu, nahrávku na volné hráče, snad i přemýšlení ve hře. Škoda jen , že většina útoků se valila na soupeřovu branku přes přehuštěný střed. Zadní řady docela slušně zastavovaly sporadické útoky Sportingu a dobře zpracované odkopy soupeře od branky posílaly na záložníky.  První poločas skončil 5:0 v náš prospěch a již k jeho konci Sporting působil bezradně a unaveně. Druhý poločas lepší prvního se odehrával v naprosté převaze kombinační hry po křídlech-Martin Kopecký, Vojta Suchý, Matěj Svoboda. Z pozice středního záložníka se výborně prezentoval David Gracl svým vedením míče a adresnými přihrávkami na volné hráče a tím se rozehrával kolotoč šancí i branek. Potěšitelné bylo sledování přihrávek záložníků na obránce a středového záložníka aby se uvolnili od soupeře. I to je pokrok.

Po tomto zápase opět pohled na hru dobrovických kluků dirigovaných Davidem Graclem a jeho střelami byl příjemný , výkon Martina Kopeckého při střele kdy „mazácky“ dloubákem přehodil brankáře - paráda. Pozoruhodné bylo vidět důsledné sledování míče před brankou malým Kubou Zvěřinou, který zaznamenal svou první branku v dresu Mladších žáků ač sám minižák. V obraných řadách, tentokrát Honza Žemla, již došlo ke zlepšení posílání míčů na hráče vpřed a bylo to vidět. Sporting nebyl velký soupeř na tuto sestavu. Zisk tří bodů, třináct vstřelených branek ukazuje, že mužstvo v takovéto sestavě má svou sílu.  Ovšem na místě je i poděkování za snahu při hře a dobré vystupování na hříšti střídajícím hráčům.

Sestava:   Patrik Khümel -

Matěj Svoboda, Jan Žemla, David Niems-

Vojta Suchý,  David Gracl,   Martin Kopecký-

Petr Backa