Mistrovské utkání 7+1 šesté kolo

13.10.2013 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor skupiny F3A Mladších žáků roku 2013/2014  -       šesté kolo

FK Dobrovice – SK Skalsko    7 : 0  (3 : 0)

V chladném nedělním ránu 13. 10. 2013 nastoupili Mladší žáci FK Dobrovice na domácím stadionu proti soupeři SK Skalsko, který prý přijel bez svého nejlepšího střelce v poli. Ani dobrovičtí kluci nebyli v kompletní sestavě  když chyběl v záloze David Gracl , v obraně David Niems a na druhou půli zápasu i Martin Kopecký. V prvním poločase při hře s tímto soupeřem to nebylo ani znát, jeho hra nestačila na kombinační dobrovický fotbal hraný po ose Svoboda- Kopecký - Khümel , dobrých přihrávkách obránců s míči vpřed. A zase jako v Bakově, v počtu střel na branku a rohové kopy jsme soupeře přehrávali.

Do druhého poločasu trenéři po odchodu M. Kopeckého přestavěli sestavu když Petr Backa  přešel do středu zálohy ,  Patrik Khümel na pravou obranu, na hrotu se střídal Samuel Farkač s Davidem Štikou, na levou zálohu přešel Matěj Mráček. Při této sestavě se dobře uvedl hranými míči Petr Backa, rychlý tahem na branku stálé nebezpečí Matěj Svoboda, neúnavný technický Patrik Khümel odebíráním míčů a nahrávkami. Protože soupeř začínal odpadávat, hra se odehrávala povětšinou na jeho polovině ,  obránci až tak mnoho práce s brankářem Tichým neměli.  Střídající hráči v tomto utkání dobře zapadali do kombinační hry, kterou nám soupeř dovolil, a především byla vidět snaha po vítězství.  Zde je nutno dodat- i s touto sestavou se dá hrát, i ona předváděla dobrý fotbal.

Co bylo vidět na hře? Hráči obstarávající hru, především záložníci se musí zbavit zbytečných kliček, vyhnout se střetu se soupeřem a ztratit míč. Je přeci jednodušší dát nahrávku na volného hráče, nabíhat vpřed a říkat si o míč,mluvit mezi sebou při hře. Příjdou i těžší soupeři než-li tento,  ale to trenéři vědí. Jinak kluci- dobrý, dobrý !!!

Sestava:   Vít Tichý -

Matěj Mráček, Jan Žemla, Míra Červa-