Mistrovské utkání 7+1 28.10.2012

28.10.2012 Kategorie: Mladší žáci

V dopoledním chladu a sněhem posypaném povrchu  domácího hříště sehráli mladší žáci FK Dobrovice své mistrovské utkání s celkem Krnska. Při teplotě +1C° , kluzkém povrchu , v nezvyklých podmínkách ovládání míče,  přehráli soupeře a  zvítězili 4:1 po poločase 2:0.

Po prvních pěti minutách kdy měl míč více v držení soupeř se kluci rozehráli, zvykli si na nutnost způsobu hry a pohlednými nahrávkami po ose Dan Málek, David Gracl, Martin Kopecký získali dvoubrankové vedení na svou stranu posledně jmenovaným Martinem Kopeckým. Krnští kluci sice nebezpečně kontrovali, ovšem dobrovická obrana byla na místě a poslední instance v brance Vít Tichý nedovolili skórovat.

Druhý poločas probíhal již za dobrovické režie kdy kluci přehrávali soupeře zlepšenou přihrávkou při přechodu z obrany, rychlejším a obětavějším pohybem (aby jim nebyla zima) k míči . Škoda, že v útočné fázi bylo vidět hodně zbytečných kliček se ztrátou míče, mohlo být při jednodušší hře těch branek i více. Třetí branku přidal David Gracl při dobře poslaném míči od Matěje Svobody a na čtyři ku nule zvýšil střídající Martin Sova z přihrávky Dana Málka.

V obraně se vcelku dařilo, snažili se všichni kdo se dostali na hrací plochu, docela bylo příjemné vidět ojedinělé kombinační prvky ze kterých padaly branky.

V utkáni se trefili: Martin Kopecký 2x,  David Gracl 1x,  Martin Sova 1x

Sestava: Tichý- Svárovský, Paclt, Havlát- Svoboda, Málek, Gracl- Kopecký