Mistrovské utkání 7+1 deváté kolo

03.11.2013 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor skupiny F3A Mladších žáků roku 2013/2014  -       deváté kolo

Sokol Luštěnice – FK Dobrovice   2:3  (1:2)

Poslední podzimní utkání  Okresního přeboru skupiny Mladších žáků odehrál dobrovický tým na hříšti v Luštěnicích s  týmem, který nastřílel 45 branek a devět dostal. Již z toho bylo vidět jaký soupeř nás v derby čeká a trenéři zdůrazňovali hru, která se proti nim musí hrát. A hrála se. Již od počátku FK Dobrovice byla lepším týmem v kombinaci , předávání míčů, sestavení mužstva a výkony kluků se povedly. V páté minutě David Gracl zajistil ranou podle brankáře vedení, následovalo několik střel těsně vedle až z jednoho protiútoku a rohového kopu soupeř vyrovnal. A zase tlak dobrovických kluků po obou křídlech, středoví hráči zachytávali výkopy brankáře a  adresné odkopy našich obránců byly na místě. Při jedné rozehrané akci  Davidem na Matěje Svobodu  ten přihrávkou dostal míč k Petru Backovi , který krásnou ranou zajistil vedení na dva jedna. Mimo to rychlý a tvrdý Martin Kopecký neustále znepříjemňoval život obráncům Luštěnic a jen jejich štěstím nedošlo k navýšení skóre.  Výborný poločas kdy jsme překvapili soupeře jak kombinací tak i hrou obrany .

Toto pokračovalo i v druhé části hry kdy dobrovčtí kluci předváděli dobrou hru a z jedné akce vedené po pravé straně Vojta Suchý pěknou brankou zvýšil vedení na tři jedna. Netrvalo dlouho, kdy tentýž hráč předložil parádní centr z úniku po pravé straně a stačilo jen správně zasáhnout nahrávaný míč. Nestalo se, naopak, projevila se únava dvou klíčových hráčů z jejich dopoledního startu a hra mužstva byla trochu jiná. Luštěničtí kluci silně burcovaní svým trenérem a diváky (asi 40 lidí- rodičů) se dostávali do hry, neustále zaměstnávali obranu Červa, Žemla, Svoboda, brankář Vítek Tichý byl několikrát na správném místě až po jedné střele podivně kapituloval. Stav tři dva chtěli Luštěňáci obrátit, nebo alespoň zkorigovat a proto posledních pět minut se odehrávalo drama, které skončilo nakonec vítězstvím pro FK Dobrovice. Pochopitelně. že  za takového stavu si nemohli trenéři dovolit nasazení všech zůčastněných hráčů na zápase, šlo přeci jenom o důležité body v čele tabulky. Ostatně budou i jiné zápasy kde si zahrají všichni, kteří se snaží a chtějí.

První místo v tabulce Okresního přeboru Mladších žáků s náskokem čtyř bodů právě před Sokolem Luštěnice, tedy Půlmistři soutěže něco vypovídá- trenéři Mates, Zvěřina postupovali s přípravou kluků dobře . Ten soubor hráčů týmu odevzdával při utkáních co mohl, mnozí mohli i více kdyby si vzali poučení z rad vedoucích při hře. Ano, přezimujeme na čele tabulky ale jaro bude tvrdší…..

A nakonec sezóny - Všem patří poděkování klubu za reprezentaci našeho klubu a města kde se asi hraje dobrý fotbal.  Tedy ještě jednou- kluci, dobrýýýý.

Sestava:   Vít Tichý -

Míra Červa, Jan Žemla, Matěj Svoboda -

Vojta Suchý, David Gracl,  Martin Kopecký-

Petr Backa