Mistrovské utkání 7+1 Mladších žáků dne 13.4.2014

13.04.2014 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor  jaro 2014   Mladší žáci FK Dobrovice  druhé utkání jarního kola

Na domácím hříšti nastoupilo FK Dobrovice Mladší žáci bez tří hráčů základní sestavy doplněni čtyřmí minižáky proti Sokolu Luštěnice. Oproti podzimnímu klání kdy jsme v Luštěnicích bodovali to byl jiný zápas. Ten začal ve čtvrté minutě neskutečnou chybou brankáře při rozehrávání míče a soupeř lehce skóroval. O tři minuty později nedovolený zákrok na našeho útočníka a v brankové pozici penaltu neproměnil Matěj Svoboda. Luštěničtí kluci  získávali hru a nedůslednou a pomalou obranou akcí našich zadáků se dostali lehce do vedení. To samé se odehrálo o několik minut později a poločas skončil 0:3.

Trenér Mates mladší vysvětlil chyby obrany a druhý poločas byl již přeci trochu jiný. Nabízeli se dvě pěkné předložené šance, bohužel nebyly využity včasným nabíháním útočníků . Asi osm minut před koncem dobře podaný míč od Matěje Svobody do levé strany zpracoval malý Váša Pavlíček a ač tísněn dává na 1:3. Do konce toho nezbývalo mnoho ale….. špatně zpracovanou přihrávku před brankou náš střední obránce nahrál soupeři a ten zvýšil na konečných 1:4.

Co říci k utkání. Slovo kdyby. Kdyby se nestala chyba našeho brankáře, kdyby se proměnil pokutový kop, kdyby náš hráč lépe dovedl zpracovat míč v obrané pozici, kdybychom hráli v plném počtu….

Luštěničtí byli sice fotbalovější ale jejich hra nebyla nijak zvláštní, dokladem jsou malé počty zásahů obou brankářů i když naše obrané řady byly daleko zaměstnávanější. V dobrovické záloze chybělo podržení a rozehrání míče, zrychlení startu na míč v obraně a to poslední. Odkopy do autu jsou málo. Ale když ztratím míč, nesmím přestat hrát a to platí pro všechny na hříšti.

Přeci jenom chvílemi bylo vidět na jistých fázích hry, že kluci vědí co je nahrávka i když často nepřesná . K tomu ale musí přidat i nabíhání si do prostoru a ne stínovat soupeřova hráče- být za ním.

Sestava zápase:     Vít Tichý

David Niems-    Honza Žemla- Honza Ištók