Mistrovské utkání 7+1 páté kolo

05.10.2013 Kategorie: Mladší žáci

SK  Bakov nad Jizerou – FK Dobrovice   1:8  (0:1)

Za krásného sobotního rána dne 5.10.2013 nastoupili Mladší žáci FK Dobrovice na stadionu v Bakově proti místnímu soupeři SK Bakov n. Jizerou, který nastřílel v Žerčicích 8 branek. To bylo, ale to co hráli v sobotu nemohlo stačit na kombinační dobrovický fotbal, snad jen trochu v první polovině a ta skončila po uniku a střele Martina Kopeckého 0:1. V počtu střel na branku a rohové kopy jsme soupeře přehrávali.

Do druhého poločasu trenéři přehodnotili sestavu když Martin Kopecký přešel na levou stranu zálohy , Vojta Suchý na pravou, na levého obránce nastoupil Míra Červa a Dobrovice začala svou hru. S tím pochopitelně přišly i branky v bakovské síti. Bylo radost sledovat hru osy Matěj Svoboda-David Gracl-Martin Kopecký a jim se přizpůsobovali i ostatní. Na levé obraně velice příjemně překvapil Míra Červa důsledným krytím soupeře a nahrávkami na volného hráče, neztratil se ani Matěj Mráček. Na stoperu Honza Žemla nedovolil žádný únik a dobře posílal míče vpřed. Vít Tichý v brance neměl mnoho příležitostí ale přesto ukázal, že dobře pochopil rozehrávání míče na volného spoluhráče. Sedm branek za druhou půli v soupeřově síti svědčí o střelecké potenci Petra Backy, Martina Kopeckého a především Davida Gracla. Jemu také patří vedení hry s periferním viděním spoluhráčů a střelecká pohotovost. Opět se ani neztratili zase střídající hráči zapadající podle svých možností do kombinační hry, tedy dobrý fotbal. A přece jeden vykřičník tam byl. Opakovaná ostřejší hra na tělo soupeře , diskuze s rozhodčím a vyloučením na 2 minuty. Martine Kopecký, hráč tvého formátu tohle nepotřebuje, tvá hra je přeci o hodně lepší co mluvení.

Nicméně, zase jsme s touto sestavou předváděli dobrou hru a trenéři správně odhadli sílu soupeře, prostě dobrá reprezentace oddílu FK Dobrovice.

Sestava:   Vít Tichý -

Matěj Svoboda (David Štika), Jan Žemla, Matěj Mráček (Míra Červa)-