Mistrovské utkání 7+1 První kolo ročníku 2013/2014

11.09.2013 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor skupiny F3A Mladších žáků roku 2013/2014  -       první  kolo

FK Dobrovice - FK MB (ročník 2004)   2:0 (0:0)

V neděli 8.9.2013 byl na domácím hřišti zahájen nový ročník OP Ml.žáků 2013/2014  když jsme přivítali soupeře z města automobilů, přihlášené hráče FK MB ročníku 2004  do této soutěže Okresního přeboru.

Byl to náš první ostrý zápas a to také bylo znát na souhře mužstva, když po generačním odchodu některých z ročníku 2000 byla sestava doplněna novými mladšími nastupujícími fotbalisty. Citelně nám chyběli na tento zápas David Gracl a Martin Kopecký nastupující  ještě ve vyšší soutěži na střídavý start právě za ligová mužstva mladších žáků FK MB a Petr Backa na rehabilitační dovolené.  Tímto byl  kádr doplněn hochy, kteří přišli v létě z družstva minižáků a několika i mladšími, kteří se rozhodně neztratili.

První poločas kdy se mužstvo hledalo moc nebyl pohledný, ani jedno mužstvo si nevytvořilo větší šanci. Ve druhém poločase v 40min. náš stoper Jan Žemla místo přihrávky napřáhl z půlky hřiště  ke střele a ta skončila za zády překvapeného, jinak dobře chytajícího brankáře soupeře. Hosté za 5 minut sice vyrovnali, ale pro jasné postavení jejich hráče v offsidu sudí správně branku neuznal. Poté jsme trochu převzali hru, měli čtyři jasné šance, bohužel,  nechali jsme vyniknout dobře chytajícího brankáře soupeře. V 52 min. po taženém uniku z pravé strany Matějem Svobodou a jeho dobré přihrávce za obranu pojistil naší výhru Dominik Rejmon. V tomto prvním utkání výrazně byli vidět dva hráči. Matěj Svoboda v obraně s dobrou rozehrávkou a výborný, rychlý a myslící záložník Váša Pavlíček. Vidět byl i Patrik Kühmel v bojovnosti. Za snahu a vystupování patří pochopitelně pochvala všem kdo byli na hříšti.

Jak psáno, bylo to první utkání dávající trenérům možnost vytypování hráčů pro postavení v mužstvu, nutnost zaměření se v treningu na slabé body jako jsou přihrávka, pohybování se bez míče, jeho zpracování a plnění úkolů na jednotlivých postech hry. Nebyli jsme kompletní, vypomohli hráči od minižáků ale ani oni se neztratili svou snahou.  Jediná snad špatná zpráva se zápasu je zranění Vojty Suchého.

Příští týden zajíždíme jako hosté do Žerčic a věříme že si připíšeme další body.

Sestava:   Tichý- Niems, Žemla, Svoboda-Pavlíček, Suchý, Mráček - Kúhmel

Střidali:     Rejmon, Červa, Durna, Zvěřina, Farkaš

Branky:    Jan Žemla,  Dominik Rejmon

Fotografie mladších žáků FK Dobrovice roku 2013/2014 naleznete na   http://byvalytrner.rajce.idnes.cz/FK_Dobrovice_Ml._zaci_2013_2014/