Mistrovské utkání Mladších žáků 7+1 dne 18.5.2014

18.05.2014 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor  Mladších žáků - sedmého  jarního kola 2014

FK Dobrovice- Bakov n. Jizerou

Až k neuvěření bylo výše uvedené utkání kdy dobrovičtí kluci v poločase vedli 2:1, v 57 minutě zápasu 4:2 a nakonec výsledek za dvě minuty třicet skončil 4:4. Následovaly pokutové kopy a dílo zkázy bylo dokonáno za dva body pro Bakov a jeden pro Dobrovice.

Dostali jsme první lacinou branku kdy se náš brankař musel červenat ale za pár minut David Gracl vyrovnává. Měli jsme dále několik šancí, hra nebyl až tak špatná oproti vysokým hráčům soupeře, přesto že v dobrovické obraně se začala projevovat pomalost startů na míč a postávání hráčů od bakovských útočníků. David po centru z pravé strany míčem od Matěje Svobody zvyšuje na 2:1 a jde se do kabin.

Trenéři nabádají kluky k jednodušší hře bez zbytečných kliček, nabíhání si do prostoru a připomínají důraz i rychlejší pohyb obrané řady. Druhý poločas začal, netrvalo dlouho a opět kiks brankáře na jednoduchý míč (zase se musel červenat) a už to bylo 2:2. A znovu útočíme, máme hru, Matěj Svoboda dvě šance, Martin Kopecký jednu. Příchází krásné přihrání Davida na Matěje Svobodu a ten zvyšuje na 3:2. Hra běží , míč z pravé obrany a  po akci Vojta Suchý, Martin, tento posouvá na Davida, který je faulován ve vyložené pozici . Rozhodčí píská penaltu, David se nemýlí a vedeme 4:2.  Bakov nebezpečně prochází pomalou dobrovickou obranou a jen štěstí na naší straně nás uchrání branek. A znovu Bakov tlačí, obrana je v chybách proto dochází ke střídání za Niemse nastupuje Matěj Mráček. Tři minuty před koncem zápasu se hodně dobrovičáků divilo- Červa odchází a nastupuje Dominik Rejmon, Kopecký odchází a nastupuje Lukáš Heydrych. Zase jde  míč soupeře do středu naší obrany, nikdo nekryje střelce protože obránci stojí a je to 4:3. Již takto slabě hrající  obrana byla ještě zeslabena a s našim nejistým brankářem najednou Bakov vyrovnává na 4:4 aby se za pár vteřin zápas skončil pouze s jedním bodem pro FK Dobrovice. Na pokutové kopy ztrácíme zápas výsledkem 3:4 a Bakov má dva body.

Co k utkání- Bez brankáře, který podrží mužstvo se hrát asi nedá. S morálkou Víta Tichého a jeho přístupem k mužstvu není něco v pořádku, toho by si měl být vědom právě on když není žádná hvězda co byl. Zná toho sice je o trochu více než jeho zástupce , ale z přístupu Vítka k dnešnímu utkání je to pro mužstvo málo platné. Ovšem pozor, jsou i jiní co mohou hrát v brance.

Hoši v obraně, vy se musíte hýbat a ne chodit po hříšti, lépe nahrávat míče vpřed. Tentokráte to byl trochu více propadák.

V té záloze to nebylo až tak špatné, trochu se zbavit kliček navíc a zlepšit přihrávku s nabíhání do volného prostoru.

Pánové,…. i takovéto utkání se může  prokaučovat, stává se to . Hráči, kteří půl roku nechodí na treningy a jejich nasazení na poslední minuty,  v takovémto utkání ……

No nic, pojedeme dál. Chyby jsou k tomu aby se z nich jeden poučil a za týden se jede do Skalska,  kde je trochu podobný soupeř.

Branky v zápase: David Gracl 3x, Matěj Svoboda 1x

Pokutové kopy v rozstřelu:     Gracl,  Svoboda, Kopecký, Niems nedal

Sestava v zápase:     Samuel Farkač

Míra Červa(57 min Dominik Rejmon) -Honza Žemla–David Niems (50 min Matěj Mráček)