Mistrovské utkání 7+1 16 kolo

13.05.2013 Kategorie: Mladší žáci

FK Dobrovice -  SKP Mladá Boleslav  7:3 (4:1)

Za příjemného nedělního počasí nastoupili mladší žáci FK Dobrovice proti druhému, poměrně úspěšnému  mužstvu tabulky v jejich  skupině F3A – SKP Mladá Boleslav. Na celek s poměrně vyššími kluky co dobrovičtí, také s dobrou brankovou bilancí, tedy na tento tým platilo jen jedno- kombinační hra a  neztrácet míče v kličkách. Kluci si vzali slova trenérů snad k srdci, protože předváděli opravdu pohlednou kopanou s rychlým předáváním míčů již z obraného pásma zakončenou brankami. Po ose z obrany Matěj Svoboda na zálohu Martin Kopecký, zleva Jarka Havlát na Davida Gracla kde šla většina nebezpečných akcí první půle, dobře rozděloval míče ve středu zálohy Dan Málek na obě strany a viditelně se uváděl bojovník Petr Backa na hrotu. Za zmínku stojí akce, kterou může závidět IA. mužstvo. Rychlý tvrdý muž Matěj Svoboda vybojoval míč, z obrany postoupil na polovinu hříště, krásnou přihrávku dopředu dal na  Martina Kopeckého, ten přešel okolo dvou obránců a ještě krásnějším centrem  našel Davida. Bomba z voleje levou nohou a bylo to již 3:0. Možno říci, toto podobné se opakovalo i z druhé strany. No a že Jarda Havlát nedal penaltu, to si vynahradil sedmým gólem na konci utkání .  V obraně se navzdory dvěma tyčím soupeře snažili rozdílně všichni, brankář mimo dvou slabých chvil neměl mnoho práce. Sedm nastřílených branek svědčí o tom, že i druhé mužstvo tabulky se dá porazit , že jsme lepší hrou. Slova ke všem - všichni co jste vystupovali v neděli zasloužíte pochvalu a povzbuzení , jen tak dál.

Sestava:   Volf-   Svoboda, Žemla, Havlát – Kopecký, Málek, Gracl - Backa
Střídali:   Vejvoda, Horváth J, Janík