Mistrovské utkání 7+1 19 kolo 2.6.2013

02.06.2013 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor skupiny F3A-  Mladších žáků    19. kolo

FK Žerčice  -  FK Dobrovice   0:20  ( 0:12)

Na mokrém ale slušném povrchu žerčického hříště sehráli mladší žáci FK Dobrovice předposlední zápas své skupiny proti týmu FK Žerčice. Jednalo se spíše o treningové utkání se soupeřem majícím věkovou a hrací nerovnost svých členů a tak mohli dostat všichni hráči FK Dobrovice příležitost ke hře, zvláště ti kdo budou nastupovat v novém ročníku. Tito kluci také ukazovali schopnost pro nahrání míče, slušné zpracování balónu a jistější pochopení hry na svých  postech. Za zmínku stojí docela důrazná hra malého Červy v obraně s míči na záložníky, universála a bojovníka Matěje Svobody na nezvyklé levé straně zálohy směrem dopředu , Petra Backy  v prvním poločase s pohotovými góly. David Gracl předváděl rychlou technickou hru periferními nahrávkami i s brankami. Slušně si vedl proti takovém soupeři i Dominik Rajmon až na nákop míče. Střídající Sam Farkač byl dosti často u míče, spálil tři vyložené šance  když mu také chyběl lepší nákop míče. Tentokrát se neztratil také ani malý Štefi Horvát střídající na levé obrany. Brankáři v tomto zápase se snad dotkli  6x míče což svědčí o hře Žerčických.

Z hráčů ročníku 2000 na hříšti Dan Málek odvedl svůj standartně spolehlivý výkon ve středu zálohy,  Jarda Havlát byl lepší při střele  jak v poli kde mu utíkal míč. Martin Sova, slabší soupeři mu dovolovali slušně se zapojit do podpory útoku až na spálení vyložené šance z pěti metru do prázdné branky.

Na zápase bylo vidět, že každý si zahrál s chutí svůj fotbal, každý ve druhé polovině se snažil střílet i na úkor hry ale to v tomto případě není nic divného.

Příští týden se hraje s jiným soupeřem, s vedoucím mužstvem tabulky. Tady bude záležet na herní disciplině všech, na přítomnosti všech mladších žáků na zápas, na sestavě od trenérů, pokud možno neztrácet míč špatnými nahrávkami a nepřestávat bojovat i o ztracený míč. No a třikrát trening.

Sestava:  Volf ,(2.poločas)Tichý – Rajmon, Červa ,Horvát Š - Farkač ,Gracl, Svoboda- Backa

Střídali:   Málek, Havlát, Vejvoda,  Paclt, Sova,

Branky:  Gracl 6x,  Backa 5x,  Havlát 4x,  Vejvoda 4x, Svoboda 1x

Fotografie mladších žáků FK Dobrovice naleznete na   http://byvalytrner.rajce.idnes.cz/FK_Dobrovice_Ml._zaci_2013/