Mistrovské utkání Okresního přeboru - poslední deváté kolo FK Dobrovice- SKP Mladá Boleslav

01.06.2014 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor  Mladších žáků – deváté,  poslední jarní kolo 2014

FK Dobrovice - SKP Mladá Boleslav       4:4 (3:3), na penalty 3:2

Za krásného nedělního dopoledne hostili Mladší žáci FK Dobrovice na svém hříšti ve své kategorii soutěže klub aspirující na přeborníka okresu, hráče SKP Mladá Boleslav. Trenéři museli postavit takové hráče, kteří do takového zápasu patří. Vždyť soupeř byl jeden ze silných týmů vedoucí čtyřky a za dvanáct minut to dokázal.  Třikrát vystřelil více jak z patnácti metrů nebráněným hráčem a šťastné nechytatelné střely znamenaly vedení SKP 3:0. To bylo velmi špatné a nikdo z přítomných nevěřil co se stalo. Ovšem to co přišlo zanedlouho když se kluci „ probudili“ , to byl nevídaná obrat. Najednou se zlepšila hra našich obránců, začaly akce dopředu a Matrin Kopecký z pravé strany propálil brankáře SKP na 1:3. Netrvalo dlouho a Davidovu střelu vyrazil brankař  na roh. Následně Dejv krásným kopem z pravého rohu posadil míč na hlavu Vojty Suchého a bylo to 2:3. Soupeř měl výborné dva hráče, kteří dělali hru ale pozorností dobrovické obrany nic nevytěžil. Naopak. FK Dobrovice měla více ze hry až se míč dostal k Davidovi, ten se kličkou zbavil dvou obránců a ranou k tyči vyrovnává na 3:3. Skončil poločas, který přinesl famózní obrat našich kluků , ti dokázali nemožné a  diváci byli spokojeni. Potvrdila se  slova trenéra Pospíchala- Fotbal nemá logiku.

Do druhé půle nastoupil opět soupeř, ale Dejv svou hrou eliminoval nejlepšího borce SKP Ariho. Tím začali jejich problémy s naší obranou kde tentokráte zaslouží pozornost Honza Žemla odbíráním míče a přihrávkami dopředu, jemu dobře sekundovali Míra Červa i Honza Ištok a naši kluci se snáze dostávali do střední hry. V brance bezpečně a dobře zahrál Vítek Tichý.  Ale pak. Jeden zbytečný faul našeho pravého záložníka ve vlastním obraném území při  útoku SKPz levé strany, pokutový kop a soupeř vedl 3:4. A zase dobrovičtí kluci nesvěsili hlavu, útočili a Martin s míčem 10m před brankářem byl doslova rukama sražen k zemi. Tedy penalta na SKP a exekutor výborně hrající David se nemýlil. Je to 4:4  a do konce chybí asi osm minut. To co za ten čas předváděli naši záložníci a obránci hrou dopředu,  to drtilo hráče SKP. David bomba do břevna, Matěj Svoboda vyložená šance , které chybělo 10 cm, bomba Martina Kopeckého, únik Vojty Suchého z levé strany a jen štěstí na straně soupeře dovedlo utkání k nerozhodnému výsledku a na pokutové kopy.

Penalty: soupeř střílí- 0:1, David nechytatelně na 1:1, soupeř podruhé na 1:2, Martin Kopecký na 2:2. Poslední střelec SKP, děda Vítka Tichého říká našemu brankáři –Stůj na čáře a nehýbej se. Střela , Vítek zareagoval velmi správně , chytil. A jeho fantastický zákrok nás přiblížil k možné výhře. Poslední náš hráč na pokutový kop nesoucí tíhu byl Patrik Khümel. Postavil si míč, vystřelil a  brankář SKPna míč nedosáhl. Na pokutové kopy FK Dobrovice vyhrává 3:2, kluci podléhají euforii i s trenéry a rodiči , v tabulce postupujeme  na první místo.

Tím se stává FK Dobrovice vítězem Okresního přeboru Mladších žáků okresu Mladá Boleslav v ročníku 2013/2014.

FK Dobrovice má také druhé prvenství. David Gracl se stal nejlepším střelcem soutěže Okresního přeboru s 32 brankami.

Branky v zápase: Martin Kopecký 1x Vojta Suchý 1x, David Gracl 2x,

Sestava v zápase:               Vít Tichý

Honza Ištók -Honza Žemla- Míra Červa

Vojta Suchý -  David Gracl - Martin Kopecký

Matěj Svoboda (Patrik Khümel)

Na střídání:   Samuel Farkač, Lukáš  Hejdrych, David Niems, Jakub Zvěřina

A co nakonec- Tento tým mladších žáků 2001 a mladší dokázal předvést dobrovický fotbal v nejlepším světle a vítězstvím v okresním přeboru navázal na velký úspěch z roku 2012 , kdy FK Dobrovice získala pohár presidenta klubu FK Mladá Boleslav. Tito hoši za dva roky pod vedením a koučování trenérů Josefa Matese a Jiřího Zvěřiny zlepšili hru, získali důležitý návyk na kombinaci a dohromady se stali dobrým týmem.

Bohužel, šest jich odchází do vyšších věkových soutěží a tedy tím začíná nová éra dobrovických mladších žáků, nová práce trenérů.

Nyní je skutečně na místě poděkování všem klukům co startovali v soutěži, trenérům za jejich vedení a všem přání nových úspěchů. Děkujeme kluci, byli jste dobří……..

Fotografie mladších žáků FK Dobrovice roku 2013/2014 naleznete na

Okresní přebor Mladších žáků najdete na :

Na střelce v soutěži se dostanete klepnutím na Střelci- nadpis na pravé straně

FK Mladá Boleslav 3
FK Dobrovice (mladší žáci) 0