Mistrovské utkání Mladších žáků 3.5.2014 Benátky n. Jiz. - FK Dobrovice

03.05.2014 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor  jaro 2014   Mladší žáci FK Dobrovice  páté utkání jarního kola

V sobotu dopoledne  za velmi studeného počasí nastoupilo FK Dobrovice Mladší žáci proti soupeři z Benátek nad Jizerou na jeho hříšti. Benátečtí patří mezi první tři silné týmy tabulky a tedy naprosto jiný zápas co minulou sobotu. První poločas začal náporem herně vyspělého soupeře, dostal se do vedení ale dobrovickou rychlou kombinací z levé strany, přihrávkou na Davida Gracla bylo srovnáno ranou k levé tyči. V polovině první půle přišly čtyři minuty slabé chvíle naší nedůsledné obrany a soupeř najednou vedl 4:1. Dravě hrající Patrik Khümel  z levé strany snížil na 4:2 a mužstva odcházely do kabin.  Docela překvapení, když dobrovická hra zálohy a hrotu útoku nebyla zase tak špatná ale zase propadla nedůsledná obrana.

Druhý poločas přišlo jiné dobrovické družstvo  na trávník, ovládli jsme střed hříště, soupeře jsme přehrávali a opravdu se bylo na co dívat. Kluci hráli křídelní hru, přihrávky sice někdy nebyly přesné, ale  akcí a střel bylo dosti a to i infarktových. Patrik Khümel úřadující na levé straně byl k nezastavení a přidal svou druhou branku. Za stavu 4:3 měla Dobrovice  tři vyložené šance na gól, který nepadl ani při střele Davida Niems ze dvou metrů do volné branky, nebo střela Davida Gracla, kterou brankař vyrazil ani nevěděl jak. Dále Patrikovo minutí branky z vyložené pozice až najednou lehký útok soupeře a 5:3. Zase kluci nesložili zbraně, zase tlačili ,měli hru a šance až přišla rána ze 25 metrů. Náš jinak slušně chytající brankař nekontroloval kde stojí, nepovyskočil aby dosáhl na míč a bylo 6:3. I přes tlak a dobré kombinace z naší strany se výsledek nezměnil.

Co k utkání?

Tentokráte dobře hodnotit hru záložníků a hrotových hráčů je na místě. Hodnotíme jen dva- Patrik Khümel a Matěj Svoboda,  bojovníci a bylo se na co dívat. Pravého a středního záložníka vyjmeme z hodnocení , hráli dobře jak bylo třeba pro mužstvo ale přeci s jistým ohledem na neděli. Naopak zadní řada trochu propadla svou nedůrazností, a pomalým krytím soupeře . U nich budeme-li mluvit o prvním poločase- nepovedené , ale druhá půle byla o hodně lepší. Vít Tichý v brance za šestý gól se může červenat ale přeci jenom předvedl proti tomuto soupeři slušný výkon, který chce větší soustředění na hru a dirigovat si obránce. Konstatování z toho tam bylo takové, že za druhý poločas si FK Dobrovice zasloužila remizu a nebýt prvního poločasu  i vyhrát. A potom- víte, že i štěstí v zápase hraje roli. Ano, a tuhle kliku měli kluci z Benátek. Ale takový je fotbal.

Co dopředu?  Obránci zlepšit start na míč a důsledné krytí soupeře, sledovat hru a podle ní se pohybovat. Záložníci neztrácet míč v kličkách a zpřesnit nahrávku při větším klidu u míče. To vše je možné již v úterý předvést, přemýšlejte!!!

Branky dávali:  Patrik Khümel 2x , David Gracl 1x,

Sestava zápase:     Vít Tichý

David Niems-    Honza Žemla- Honza Ištók ( 2 poločas Míra Červa)

Martin Kopecký -  David Gracl-  Matěj Svoboda