Mistrovské utkání Mladších žáků dne 27.4.2014 FK Dobrovice- Sokol Žerčice

28.04.2014 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor  jaro 2014   Mladší žáci FK Dobrovice  čtvrté utkání jarního kola

V neděli dopoledne  na domácím hříšti nastoupilo FK Dobrovice mladší žáci proti Sokolu Žerčíce poslednímu celku tabulky , jež má skóre 12:92. Tedy se nabízelo treningové utkání s možností si vyzkoušet  herní prvky a tak se stalo. Neuběhlo ani snad 5 vteřin od hvízdu rozhodčího a vypíchnutým míčem David Gracl  zahájil kanonádu týmu.    Do konce prvního poločasu FK Dobrovice vedla 12:0  když ovládala celý prostor hříště a zadní řady nepřipustily soupeře vůbec k ničemu.

Druhý poločas hrou byl stejný co prvního, Žerčičtí byli až na sporadické výpady usazeny před vlastní brankou ale…. Dobrovičtí kluci , jako by každý z nich chtěl vstřelit nějaký ten gól začali se utápět v kličkách a střelách z dálky, tlačili se přes přehuštěný střed kde soupeř měl štěstí a FK Dobrovice smůlu při brankových příležitostech. A těch bylo dost i s neproměněným pokutovýn kopem.

Co k utkání?   Bylo vidět větší zkušenost  a vyspělost dobrovických kluků na míči, dobré herní pojetí křídelního tahu a nahrávek krajních záložníků Vojty Suchého, Matěje Svobody i střídajícího Míry Červy. Tentokrát dobře zásoboval míči a ne odkopy své spoluhráče Honza Žemla na středu obrany a to samé David Niems jako krajní. Psát o Davidovi Graclovi není třeba, jeho pohyb na hříšti, rozdělování míčů a pohotové gólové střely do rohu soupeřovi branky přineslo své.

Na hrotu útoku si odvedl svou dravostí dobrou práci i Patrik Khümel dávající tři branky, jen trochu méně kliček a více se nabízení do volného prostoru by přineslo více .

Bylo s potěšením sledovat minižáka, bojovníka Jakuba Zvěřinu střídajícího na hrotu a potom jeho branku z voleje kdy věděl kde má stát a co s tím udělat.

Vít Tichý v brance neměl skoro žádný důvod něco ukázat  ale přeci jenom předvedl zlepšený výkon při rozehrávání míčů. Ty nešly do autu ale vždy na volného spoluhráče.

Žerčičtí kluci přeci jenom nestačili na kombinační hru FK Dobrovice , která měla možnost vyzkoušení si systému hry. Ovšem v sobotu čekají Benátky na FK Dobrovice a to bude něco o něčem jiném a s úplně jiným soupeřem. Kéž by mohli startovat všichni kdo jsou v základu týmu i se střídajícími a kluci i s brankářem by odvedli dobrý výkon.

Branky dávali:  David Gracl 5x, Patrik Khümel 3x, Matěj Svoboda 3x, po jedné brance - Vojta Suchý, David Niems, Matěj Mráček,  Jakub Zvěřin,  Honza Žemla

Sestava zápase:     Vít Tichý

David Niems-    Honza Žemla- Matěj Mráček