Mistrovské utkání 7+1 Mladších žáků

07.05.2014 Kategorie: Mladší žáci

Okresní přebor  Mladších žáků - předehrávané utkání   šestého  jarního kola 2014

SK Sporting Mladá Boleslav- FK Dobrovice

V úterý sehráli dobrovičtí mladší žáci předhrávaný zápas na hříšti Sporting Mladá Boleslav kde potvrdili svou dobrou kombinační hru i individuelní sílu jednotlivých hráčů výsledkem 0:11 (0:6). Soupeř sice dobře začal ale jen na dvě minuty hry, když  potom se utkání stalo jen záležitostí FK Dobrovice, která přijela přeci jen trochu oslabená(chyběl Kopecký, Žemla, Backa, Tichý, Niems)  a pouze devíti hráči. Ovšem se záložní řadou Suchý-Gracl-Svoboda to nebylo ani znát.

Co k utkání?

V brance nastoupil místo Víta Tichého debutant Samuel Farkač a pěti dobrými zásahy uchránil čisté konto, což je na jeho první start v brance dobrý počin.

Honza Ištók na středu obrany výborně zastoupil Honzu Žemlu a nic soupeřovým útokům nedovolil i se svými krajními obránci. Potěšující byly míče od těchto obránců (Míra Červa) na  volné záložníky a nikoliv odkopy.

Jako střídající hráč opět nastupoval na hrotu Jakub Zvěřina a svým výkonem by si zasloužil název dobrovický  ENFANT  TERRIBLE. Malý postavičkou ale velký výkonem u míče, věděl kde má stát a co dělat na góly s balonem. Parádní bylo když dostal ku konci zápasu gólovou přihrávku od Davida, přehodil si míč z levé na pravou a věděl kam to má poslat. Krásná tato akce a zakončení, ale takovýchto  bylo více v zápase a co jich bylo nevyužitých…..

Sledovat krajní záložníky bylo potěšující jak tahají míč po stranách do centrů před branku , kde se líbila zvláště dravá hra Patrika Khümela, hráče universála, což jen tak nikdo nezahraje. Též dravec a rychlík Matěj Svoboda byl stále vidět, jen o kličku méně prosím!!.Vojta Suchý ukázal, že umí vystřelit i posunout míč výhodněji stojícímu spoluhráči a to je důležité

Opět vysoký standart zahrál David Gracl svými míči ze středu zálohy, přidanými čtyřmi brankami, dvěma tyčemi a čtyřmi asistencemi.  Bylo zajímavé sledovat výměnu míčů mezi Matějem Svobodou, Patrikem Khümelem a Davidem Graclem při postupu k brance soupeře, protože ti kluci se dobře znají a umí na sebe mluvit.

No, kluci, připravte se i fyzicky na Bakov n. Jizerou. Ten máte doma 18.5.

Branky dávali:  David Gracl 4x, Kuba Zvěřina 3x, Patrik Khümel 2x , Matěj Svoboda a Vojta Suchý po jedné

Sestava v zápase:     Samuel Farkač

Míra Červa -Honza Ištók – Matěj Mráček (Patrik Khümel střídal)

Vojta Suchý -  David Gracl- Matěj Svoboda