Mistrovské utkání 7+1 předehrávané 17. kolo dne 14.5.2013

14.05.2013 Kategorie: Mladší žáci

Sporting Mladá Boleslav – FK Dobrovice  1:13  (0:4)

V předehrávaném utkání  17. kola s posledním týmem tabulky na jeho hříšti na Astonce se Sportingem Mladá Boleslav mělo jít o povinné vítězství a lepší trening našeho mužstva. Již od prvních minut jsme převzali taktovku utkání, ovšem při „ betonování“  šesti hráči soupeře před jeho brankou nebylo jednoduché dopravit míč do sítě. Trenéry naordinovaná kombinační hra po celém hříšti nám později přinášela úspěch, soupeř musel běhat , otvírat obranu a poločas byl za stavu 0:4 pro nás.

Druhý poločas jsme ještě povedenějšími akcemi naprosto dovedli soupeře jen do role počítání obdržených branek. Nutno pochválit snad všechny hráče za nahrávky, vybojování ztracených míčů a konečně za přemýšlení nad akcí. V obraně Pavel Svárovský i Honza Žemla – slušná hra. Byl vidět i Jarda Havlát se svou výměnou míčů s Davidem.  Záložníci Matěj Svoboda, Dan Málek vyváželi míče nahrávkou před branku soupeře a dokonce i s přihrávkou na obránce aby se uvolnili pro hru vpřed. Střelecky disponovaný David Gracl předváděl vynikající periferní hru v poli i se zakončením v počtu branek. Dobré bylo nasazení střídajících kluků, kteří také odvedli hru podle svých možností. Míša Janík střídající na hrotu bojovného Patra Backu,  při rychlejším a pozornějším startu na míč by  dal více než jeden gól. Brankář FK Dobrovice měl snad jen tři  zákroky ale…. on sám musí pozici v brance trochu jinak chápat,  být pozorným hráčem v poli.

Co na konec zprávy? Ano kluci, již jste to dvakrát ukázali  že něco znáte z kombinačního fotbalu, že jste si rady trenérů vzali k srdci. Tak jen tak dál.

Sestava:   Volf-  Paclt, Svárovský, Havlát-  Svoboda, Málek, Gracl -  Backa

Střídali:   Žemla, Janík,  Vejvoda,  Rejmon,  Červák