Přípravný zápas - Mladší žáci FK Dobrovice

29.03.2014 Kategorie: Mladší žáci

Přípravné utkání jara 2014 na Loučeni

Za krásného sobotního počasí dne 29.3.2014 sehráli mladší žáci FK Dobrovice první přípravné utkání na trávě stadionu Sokola Loučeň. Nastoupil proti nim zdatný, polovinou celku starší soupeř, vedoucí tabulky nymburského okresního přeboru. FK Dobrovice nastoupila bez dvou nemocných hráčů, Vojty Suchého a Petra Backy , a tak  se s tím muselo družstvo vyrovnat.

Jaký šok když FK Dobrovice po prvním útoku a rohovém kopu obdržela laciný gol, vlastní gól od  nohy brankáře Víta Tichého(ne nohou ale míč do rukou). Hned  obratem minuty z akce  dobrovických kluků Patrik Khümel pohotovou střelou vyrovnal. Běžela pátá minuta , nic neříkající útok soupeře, slabší střela a prohráváme 2:1 za opětné nepozorné hry našeho brankáře. Od té doby jsme sice byli herně lepší i s kombinací ale do poločasu se stav nezměnil.

Trenéři Jirka Zvěřina a Josef Mates mladší o poločase naordinovali klukům hru a možno bylo vidět již lepší kombinaci, tažení útoku a soupeř naopak se jen bránil se sporadickýni akcemi. Honza Žemla ze středu obrany získal míč,  přihrál na Davida Gracla, ten se zbavil soupeře a parádní ranou dvaceti metrů vyrovnal. Obrana dobře rozehrávala míče a po nádherné akci Míra Červák, David Gracl na Matěje Svobodu, ten rychle poslal výborný míč na Martina Kopeckého a z jeho výborné střely se FK Dobrovice ujímá vedení. Nutno dodat, že vyšší zadáci soupeře nám dělali velké potíže při občas nepřesných přihrávkách ale hru jsme měli. Malí ale  hbití útočníci soupeře zaměstnávali dobře hrající obranu David Niems, Honza Žemla, Míra Červák a ti byli ve slušném výkonu. A najednou zase chyba našeho brankáře při rozehrání míče od branky rukou , kdy míč padl přímo na nohu 10m opodál stojícího soupeře a… vyrovnáno deset minut před koncem. Nijak to kluky nedeprimovalo,  Dobrovice útočila ale…asi 5 minut před koncem nezachycený únik Loučenských po pravé straně, centr před branku kdy stačilo aby brankář nestál na místě ale vystoupil k přihrávce. To se nestalo a dobíhající útočník dává na 4:3 pro domácí. Za tohoto stavu jsme byli stále aktivnější, za pozornost a k naší škodě stála nádherná střela Sama Farkače těsně nad pravý roh loučenské branky, ovšem výsledek zůstal pro soupeře.

Byl to první zápas po zimní přestávce a s nelehkým mužstvem kdy dobrovičtí kluci předvedli, že snad fotbal umí jako na podzim. Nutno vytknout jen přesnost přihrávky, ta potřebuje zlepšení, „nedrbání míče“ ale zjednodušit hru a potom- brankař Vít Tichý se musí rozpomenout na podzimní výkony, zrychlit pohyb v brance a zlepšit rozehrávání míče nohou i rukou.

Jinak- obrana zlepšení až na jednu rychlost, on ví kdo. Vedení míče záložníky dobré až na někdy zbytečné střely z úhlu místo přihrávky. Každý se snažil a výkon byl takový, že se na to dalo dívat. Koho chválit? Kluci zatím ne, bylo to první zápas proto jen popis hry a zápasu. To chválení, možná příjde až po prvním mistrovském klání.

Tak  zatím ….Dobréé…

Sestava zápase:     Vít Tichý