Mladší žáci v prvním zápase play off rozstříleli Doubravu

06.06.2017 Kategorie: Mladší žáci

FK Dobrovice - SK Jizeran Doubrava 8:2 (3:2)

První finálový zápas má jasný výsledek, který se ale nerodil lehce. Začátek utkání patřil hostům, kteří naštěstí netrefovali branku domácích. V 9. minutě pak Zvěřina zátahl míč po levé straně a  předložil ho Petru Durnovi, který střelou na zadní tyč otevřel skóre a domácí vedli. Potom si slabší chvilku vybral dobrovický brankář Petr, který špatnou rozehrávkou nabídl soupeři vyrovnání, ale svou chybu vzápětí napravil zázračným zákrokem. Po druhé chybě soupeř už trestal, nákop hostujícího hráče brankář nezachytil do rukou a vyražený míč pohotově hosté napálili do domácí branky 1:1. Do vedení dobrovické dostal po pasu Procházky Kuba Zvěřina, ale hosté obratem srovnali střelou pod břevno. Před koncem poločasu domácí zahrávali rohový kop, na který si naběhl na přední tyč Petr Durna a nadvakrát procpal míč do hostující branky a vrátil vedení opět na stranu domácích. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2 pro Dobrovici.
Začátek druhého poločasu rozhodl celé utkání. Hned po rozehrávce zvýšil na 4:2 krásnou střelou pod břevno Petr Durna. Za další minutu byl faulovaný v pokutovém území Kuba Zvěřina a sám nekompromisně proměnil penaltu, ale velký nástup do druhé půle nekončil a ve 34. minutě po centru Honzy Boháčka Jára Hložek křižnou střelou do šibenice zvýšil už na 6:2 a ve 37. minutě opět Jára Hložek obešel i brankáře hostí a do prázdné brány zvýšil na 7:2! Tento náskok domácím dodal klid a sebevědomí dohrát první finálový zápas do vítězného konce. I stoper Odstrčil si mohl dovolit útočný výlet, škoda jen že ho vychytal hostující brankář. Po faulu na Sebastiána Marčeka v pokutovém území zvýšil na konečných 8:2 brankář Roman Petr.
Odveta se hraje v neděli 18. června od 10:30 v Doubravě.
FK Dobrovice - SK Jizeran Doubrava 8:2 (3:2)
Branky: 9. Durna Petr, 20. Zvěřina Jakub, 27. Durna Petr, 31. Durna Petr, 32. Zvěřina Jakub, 34. Hložek Jaroslav, 37. Hložek Jaroslav, 56. Petr Roman (pen.) - 17. Orel Matěj, 21. Hrbek Matěj
FK Dobrovice: Petr - Kohout, Odstrčil, Boháček - Procházka, Durna Petr, Zvěřina - Hložek. Střídání: Marček, Durna Jakub.

FK Mladá Boleslav 3
FK Dobrovice (mladší žáci) 0