Starší žáci doma porazili Kutnou Horu

16.05.2017 Kategorie: Starší žáci

FK Dobrovice - Sparta Kutná Hora 3:1 (1:1)

v utkání 25. kola I.A třídy hostili dobrovičtí starší žáci na svém hřišti sparťany z Kutné Hory, kterým chtěli oplatit podzimní porážku. Hosté ale dobrovické hned od začátku překvapili a než se domácí stačili dostat do tempa, už v 8. minutě prohrávali po gólu Tureckého 0:1. Domácí trenéři proto sáhli ke změnám v sestavě, což přineslo pozitivní výsledek a od 20. minuty už byli domácí lepším týmem, i když soupeř stále hrozil, hlavně po chybách domácích hráčů. Domácí gólman Vágner ale vše řešil s přehledem. V 28. minutě bylo vyrovnáno, když po nepovedené přihrávce Zvěřiny další mladší žák Petr Durna zabojoval mezi třemi obránci a nechytatelně zavěsil.

Ve druhé půli měli domáci prakticky po celou dobu velký tlak, ale opět se projevila jejich největší slabina - neproměňování šancí. Přesto se jim ale nakonec povedlo strhnout vedení na svou stranu, když v 41. minutě skóroval Zvěřina. Skóre ještě vylepšil v poslední minutě šťastnou trefou Kulhánek. Po zápase i rozhodčí řekl, že ho podlouhé době pískání žáků bavilo. Pět kol před koncem jsou dobrovičtí na 6. místě s krásným náskokem 14 bodů, jen dva body potom ztrácí na pátou Čáslav, kterou doma přivítají za dva týdny.

Branky: 28. Durna Petr, 41. Zvěřina Jakub, 70. Kulhánek Mikuláš - 8. Turecký Lukáš

FK Dobrovice: Peroutka - Prokop, Ištok, Kulhánek, Černý - Durna, Kopecký, Štenc, Herrmann - Zvěřina, Svoboda. Střídali: Odstrčil a Niems.

Tabulka I.A třídy starších žáků a dalších výsledky zde.