Starší žáci zakončili sezónu úspěchem na silně obsazeném turnaji

13.07.2017 Kategorie: Starší žáci

V sobotu 24. června se starší žáci FK Dobrovice zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Českém Brodě. A protože jeden z týmů pocházel až z dalekého Kazachstánu, lze prohlásit turnaj dokonce za mezinárodní.

Dobrovičtí fotbalisté byli nalosování do těžší ze dvou skupin, ale byli odhodláni se s tímto faktem porvat. Vždyť někteří hráči měli možnost naposledy se ukázat v této věkové kategorii a od podzimu budou nastupovat za dorost. Jmenovitě to jsou M. Kopecký, V. Peroutka, D. Niems, M. Mráček, M. Svoboda a L. Černý. Všem jim patří za výkony odvedené v žákách velké poděkování a nezbývá než jim popřát hodně štěstí v další kategorii.

Turnaj dobrovičtí fotbalisté začali výhrou na ligovou Vlašimí 1:0, poté ale prohráli se Sedlčany 0:3. Ve třetím zápase je pak čekal silný ligový výběr Prahy složený ze hráčů Bohemians a Slavie, kterému podlehli vysoko 1:7. V posledním zápase ve skupině ale dokázali dobrovičtí vyhrát nad Běchovicemi 3:0 a postoupili tak do čtvrtfinále. Tam sehráli vyrovnaný zápas s Motorletem, ale prohra 0:2 nakonec znamenala účast pouze v zápase o 5. místo. Tam narazili na domácí borce z Českého Brodu a po remíze 1:1 dokázali v penaltovém rozstřelu strhnout vítězství na svou stranu a vybojovat tak páté místo.

"Konečné páté místo považujeme na takto obsazeném turnaji za úspěch," zhodnotil účinkování starších žáků FK Dobrovice na turnaji trenér Jiří Zvěřina a popřál svým svěřencům hezké léto. "Přejeme klukům krásné prázdniny a za měsíc začneme pracovat na nové sezóně 2017/18."

Konečné pořadí turnaje:

1. Výběr Prahy

2. Sedlčany

3. Kolín

4. Motorlet

5. FK Dobrovice

6. Český Brod

7. Vlašim

8. Lázně Bohdaneč

9. Běchovice

10. Astana (Kazachstán)

Zápasy a branky FK Dobrovice: