Jan Vladyka: Jsem prostě zabiják jako Tomáš Skuhravý

12.11.2013 Kategorie: Tým A

Autor: Deník/Jaroslav Bílek

Dobrovice - Dobrovický stoper naskakuje za divizní áčko v útoku a Janov mu prý leží u nohou.

Léta patřil neodmyslitelně do obrany divizní fotbalové Dobrovice. Stoper Jan Vladyka nosil dokonce kapitánskou pásku a patřil k oporám cukrovarníků. S letním příchodem nového trenéra a masivní obměny kádru však ze základní sestavy vypadl. „Ten boj o místo je hodně těžký. Velmi kvalitně jsme posíli a já jsem cítil, že to budu mít s místem v sestavě hodně těžké," začíná rozhovor o víkendových zápasech Vladyka.

Ten v nich však zazářil. A to na svůj post středního obránce nezvykle. Ve dvou víkendových zápasech se totiž třikrát trefil do sítě soupeře. Jeden gól dal za áčko do sítě Náchoda (3:0), dva pak přidal v neděli za béčko při domácí výhře 4:1 nad Sázavou v I. A třídě.

„Škoda že už nemůžu hrát za dorost, bych šel nějaký gól dát ještě tam," hlásil se smíchem po nedělním zápase Vladyka.

Ten v áčku nastupuje v závěrech zápasů na pár minut. V pozici útočníka. „Já jsem celý život hrál v obraně, takže je to pro mě nezvyk. Mám ale fotbal v Dobrovici rád, takže jsem šťastný za každou šanci, ať už je to na jakémkoliv postu," říká Vladyka.

A jak se mu jako stoperovi hraje v útoku? „Já jsem typický Tomáš Skuhravý. Prostě zabiják do vápna. Janov mi leží u nohou! Jinak tam jsou úplně jiné návyky a náběhy. Jak jsem mimo vápno, tak jsem ztracený," komentuje na půl v žertu hru na druhé straně hřiště Vladyka.

„Hecoval jsem tam při mém střídání trenéra Náchoda Radovana Hromádka, s nímž jsem hrál v Semilech, ať na mě radši nasadí osobní obranu," baví se fotbalem za každé situace třicetiletý hráč. „On říkal, že to není potřeba, tak jsem za ním hned po gólu běžel," dodává Vladyka.

V nedělním zápase už nastoupil za B tým na svém obvyklém postu. A dal hned, coby stoper, góly dva. „Já nevím, proč mě soupeři nebrání?" lze jenom těžko mluvit s odchovancem boleslavského fotbalu na vážnou notu.

Přesto při srovnání divize a I. A třídy na chvíli trochu zvážní: „Ten rozdíl je obrovský. Kvalita soupeřů je nesrovnatelná, divize je úplně někde jinde. Samozřejmě bych hrál radši divizi a mrzí mě, že už v plánech áčka moc nefiguruju. Ale na hřišti mi je jedno jaký to je tým, jdu do toho naplno. Za tým, za Dobrovici!"

FC Slavoj Vyšehrad 0
SK Benešov 2