Áčko čeká o víkendu jeden z nejnáročnějších soupeřů

26.10.2012 Kategorie: Tým A

Jiskra Mšeno má sice ve znaku letopočet 2006, to je však pouze rok návratu k jednomu z původních názvů. Klub ze severního předměstí Jablonce nad Nisou byl založen v roce 1945 jako SK Mšeno a později hrával také pod názvy TJ Naveta či TJ Elitex. Když před dvěma lety vyhrál Liberecký krajský přebor a postoupil do divize, byl to jeho historický úspěch. A ten mu také přinesl možnost spolupráce s FK Baumit Jablonec. Mšeno je dnes jeho farmou, kde často nastupují především mladí jablonečtí hráči, kteří se nedostali do sestavy juniorky.

A Mšenu se i díky této výpomoci velice daří. V letošním ročníku je zatím třetí (resp. druhé za Kutnou Horou, pokud nepočítáme Jirny). V dosavadních 11 kolech jen čtyřikrát inkasovalo a to už má za sebou i povinnou prohru s Jirnami. Ke snesitelnému výsledku 0:1 tehdy Mšenu velice pomohla letní posila z Českého Dubu, spolehlivý gruzínský gólman Koba Kobachidze

Obrana je tedy silnou stránkou mšenských borců a zvlášť výrazně je to znát na domácím trávníku. V zápasech hraných při břehu Vodní nádrže Mšeno dosud místní obdrželi jediný gól a neztratili ani bod. Dobrovici, která naopak již tři zápasy v řadě (pokud počítáme Jirny) prohrála, tak čeká jeden z nejobtížnějších zápasů letošního ročníku divize. A svým malým dílem k tomu přispívá také neobvyklý čas výkopu, hraje se (pokud nepříjde sněhová kalamita) v sobotu 27. října již od 10:15. Všichni příznivci FK Dobrovice jsou upřímně zváni.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.