Áčko doma nestačilo na vltavínskou lokádu a připsali si druhou prohru v řadě

23.10.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Loko Vltavín 0:2 (0:1)

Po Olympii Radotín hostila Dobrovice dalšího pražského soupeře. V rámci utkání 11. kola ČFL se utkala na svém hřišti s vltavínskou lokádou. Oba celky dělily před zápasem čtyři body, a tak se očekávalo vyrovnané utkání. A jak už se pomalu stává tradicí, diváci na dobrovickém stadionu nemuseli čekat na první branku dlouho. Tentokrát ale ti domácí rozhodně nemohli být potěšeni, neboť se už ve 4. minutě trefil hostující Tomáš Rada, který se dokázal nejlépe zorientovat ve skrumáži po dlouhém autovém vhazování a střelou po zemi poslal hosty do vedení. Velkou šanci na srovnání měl v 38. minutě domácí kapitán a hrající inventář dobrovického klubu David Miškovský, který si zpracoval míč na hranici šestnáctky a vypálil. Prudká střela k tyči skočila těsně před hostujícím brankářem Štorcem, který ji s námahou vytěsnil na roh. Kromě této šance byl ale první poločas skoupý na zajímavé okamžiky. Hra se nedařila především dobrovickým, kteří v něm podali zatím nejhorší výkon v této sezóně.

A ani ve druhém poločase bohužel zhruba 250 přítomných diváků nebylo svědky dvakrát záživné podívané. Povětšinu času museli sledovat marné a nepřesné pokusy obou soupeřů přejít střed hřiště, a když už se náznak příležitosti naskytl, hráči s ním naložili podobně jako Petrlák v 62. minutě, který z 10 metrů poslal svou střelu vysoko nad branku hostí. Domácí byli zcela bezzubí a na vyrovnání mohli pomýšlet jen s velkou dávkou fantazie. Do roviny nemožného ho potom poslala druhá hotující trefa z 74. minuty. Z rohu se ještě hosté neprosadili, ale míč se vrátil k Myslivečkovi, po jehož zpětné přihrávce skóroval placírkou z 8 metrů Šípek. Domácí brankář Bartoš v dvojbloku se Soběslavem míč zastavili až pár decimetrů za brankovou čarou. To byl také poslední zajímavý moment zápasu. Dobrovice podala nejhorší výkon sezóny a poprvé letos vyšla střelecky naprázdno. Po výborném vstupu do soutěže prohráli cukrovarníci třetí z posledních čtyř zápasů, zůstávají sice stále druzí, ale jejich přemožitelé se na ně dotáhli už na rozdíl jediného bodu.

FK Dobrovice - FK Loko Vltavín 0:2 (0:1)

Branky: 4. Rada, 74. Šípek

FK Dobrovice: Bartoš – Malý, Routek, Soběslav, Tvaroha – Kostka (59. Fotr), Petrlák, Osvald, Petlička – Volf, Miškovský (72. Sodoma)

FK Loko Vltavín: Štorc – Eichler (77. Valíček), Rada, Tichý, Láncz – Maione (69. Pozníček), Abena, Mysliveček (87. Špaček), Uvíra, Šípek – Veselý (89. Vieira)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 17.11.
vs. So