Áčko má za sebou další dva vítězné přípravné zápasy

23.07.2018 Kategorie: Tým A

Ve druhém týdnu letní přípravy sehráli fotbalisté FK Dobrovice dvě přípravná utkání s divizními celky a v obou dokázali po nevýrazných prvních poločasech zvítězit.

FK Dobrovice - FK Velké Hamry 2:0 (0:0)

Ve středu 18. července se dobrovičtí utkali na hřišti v Rejšicích s divizním nováčkem z Velkých Hamrů, jehož dres oblékají také ex-dobrovičtí hráči Jaroslav Rudolf a Jakub Šidlo. Dobrovičtí nastoupili do utkání s cílem dát co nejdříve branku, ale bohužel hosté se v první minutách ukázali jako velice kvalitní soupeř a dostali se do několika dobrých šancí, které ale naštěstí nedokázali využít. Domácí se začali osmělovat až po uvodní čtvrthodince a využívali zejména rychlosti Petličky, který dostával míče za hostující obranu, ale jeho několik brejkových situací se ve vedoucí branku proměnit nepodařilo. A když ve 43. minutě zcela osamocený Jiří Sodoma promáchl přihrávku před opuštěnou branku, tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Druhý poločas byl již o něčem jiném a již v první minutě po skvělé kombinaci na jeden dotek zakončil Petlička ranou z voleje k tyči. Poté se domácí dostali do několika situací, které volaly po další brance, ale Petlička, Petrlák i Jiří Sodoma zakončovali nepřesně nebo nedůrazně. Až v 71. minutě se po další kombinaci z pravé strany dostal ve vápně k míči Ondřej Sodoma a nekompromisní ranou zaknčil k tyči. Hosté se ve druhém poločase dostali k jediné šanci, kterou brankář Bartoš nadvakrát zlikvidoval.

Branky: 46. Petlička, 71. Sodoma Ondřej

FK Dobrovice: Binder (70. Bartoš) - Pelyak (46. Novák l.), Malý (46. Krystan), Routek, Vajgl (46. Tvaroha) - Petlička, Petrlák (46. Žaloudek), Krystan (46. Osvald) - Bernát (70. Sodoma J.) - Sodoma J. ( 46. Sodoma O. ) - Miškovský (60. Petrlák). Absence: Dařina, Soběslav, Kostka, Fotr, Novák Jakub ll , Volf.

FK Velké Hamry: Kobachidze - Hlubuček, Černý,Šidlo,Dorničák - Šedý,Linka, - Soukup,Rudolf,Mihalík, - Radzinivičeus

FK Dobrovice - FK Pardubice B 3:2 (0:1)

Ve druhém utkání nastoupili dobrovičtí v sobotu 21. července opět v Rejšícich a soupeřem jim byl další účastník divize C, rezerva Parubic. Hosté dorazili do Rejšic s několika hráči širšího kádru Á týmu a na hře zejména v prvním poločase to bylo znát, kdy se hrál oboustranně velmi dobrý fotbal a hra měla spád. Hosté se představili jako mladý, ale běhavý tým. V prvním poločase měli domácí první vážnější šanci ve 28. minutě, kdy se po rohu dostal k odraženému míči Žaloudek, který ale ani nadvakrát nepřekonal po celé utkání výborně chytajícího brankáře hostí Letáčka. Ve 36. minutě domácí po kombinaci na jeden dotek po ose Novák, Petlička Osvald a zakončující Miškovský dopravili míč až do prázdné branky, ale bohužel pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Na druhé straně hosté po rychlém brejku zahrozili z levé strany, Bartoš ale jejich příležitost skvěle chytil. Ve 41. minutě opět hosté po kombinaci ze středu hřiště přenesli hru na levou stranu a po centru do vápna se prosadil v souboji hostující Tischler  a o tyč poslal hosty do vedení.

Ve druhém poločase a vystřídání několika hráčů na obouch stranách se prosadil hned po třech minutách na hřišti kanonýr Jiří Sodoma a krásnou ranou z voleje pod břevno srovnal na 1:1. Sodoma byl i nadále při chuti a v 53. minutě si po pěkné kombinaci s Fotrem přiťukl míč a ranou z 25 metrů orazítkoval břevno. V 58. minutě se po autu dostal k míči Petrlák, skvěle se uvolnil a našel ve vápně zcela volného Sodomu, který dal nekompromisně k tyči na 2:1. V 72. minutě po kombinaci bratří Sodomů zakončil starší z nich střelou do tyče a dorážku mladšímu opět skvěle chytil gólman hostí. V 82. minutě po ztrátě míče domcích ve středu pole šli hosté sami na branku, ale Binder vyrazil na roh. V 88. minutě již hosté byli úspěšní, když ze strany dal Kašiar pod břevno na 2:2. Odpověď v podobě vítězné branky na sebe ale nenechala dlouho čekat. Po rychlém rozehrání a kombinaci našel přesným centrem do vápna Ondra Sodoma staršího bratra Jirku a ten hlavou na přední tyči zkompletoval hattrick ve vítěznou branku na 3:2.

Branky: 41. Tischler, 88. Kašiar -  48. Sodoma Jiří, 58.min Sodoma Jiří, 90. Sodoma Jiří

FK Dobrovice: Bartoš (70. Binder) - Novák l. ( 46. Pelyak), Malý (46. Žaloudek), Routek, (60. Malý), Tvaroha (46. Vajgl) - Petlička (46. Fotr), Osvald (46. Petrlák), Krystan - Bernát (70. Tvaroha) - Miškovský (46. Sodoma J.) Sodoma O. Absence: Dařina, Soběslav, Kostka, Novák Jakub ll , Volf.

FK Pardubice B 1. poločas: Letáček - Rambousek, Lněnička, Zukal, Březina - Solil, Tischler - Jarosz, Šafařík, Bureš - Huf.

FK Parudbice B 2. poločas: Letáček - Spěvák, Zukal, Koblížek, Jirka - Solil (84. Šafařík), Zelinka - Jarosz (63. Barbarič), Rek, Zelenka - Kašiar.

V dalším utkání nastoupí dobrovičtí v sobotu 28. července na hřišti v Kosořicích od 10:30 proti Viktorii Žižkov B.