Áčko neproměnilo jasné šance a prohrálo na penalty

29.04.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Litoměřicko 0:1 n. p.

Dobrovice, optimisticky naladěná po vysoké výhře v Živanicích v uplynulém kole, nastoupila doma v rámci utkání 25. kola ČFL proti Litoměřicku. Když se už ve 2. minutě dostal míč do sítě hostů po předcházejícím ofsajdu, nikdo z přítomných netušil, že to bude na celou řádnou hrací dobu naposled, co balón mezi třemi tyčemi uvidí.  Především pro domácího fanouška to muselo být až k uzoufání , co všechno dokázali jeho oblíbenci neproměnit a spálit. Případně přiložil ruku či nohu k dílu prospěch  hostů jejich brankář Adam Ordelt. Ten velmi výrazně podržel své spoluhráče mimojiné v 15. minutě, kdy po zmaření akce litoměřických podnikli domácí rychlý protiútok, na jehož vrcholu se tváří v tvář hostujicímu brankáři objevil Marek Volf a Ordelt se zaskvěl poprvé a střelu zvoleje vykopl na roh. Ve 24. pak propadl rohový kop na nepokrytého Volfa, ale jeho hlavička šla mimo tři tyče Ordeltovy branky. Za dvě minuty po nedůrazu hostí a následné ztrátě ve středu pole, byl sám před Ordeltem Jiří Sodoma, ani ten si na fantasticky chytajícího brankáře hosti nepřišel, dorážka Josefa Petličky z hranice vápna se zase do brány nevešla. Ve 33. minutě se poprvé o slovo přihlásili i hosté, jmenovitě Tomáš Bulíř, který se po rychlém přechodu do útoku pokusil zpoza šestnáctky překvapit gólmana Odřeje Bartoše, ten se však vyvést z míry nenechal. Další obrovskou příležitost neproměnili dobrovičtí za dvě minuty, po již několikáté ztrátě ve středu pole se rychle prosmýkl do trestného území Pepa Petlička a jeho polostřela polocentr doznala osudu předcházejících šancí. Do branky se míč nevešel, na Jirku Sodomu nebo ještě za ním číhajícího Marka Volfa byl pro zakončení do odkryté branky daleko a rychlý. Promarněnými  šancemi, které jim hosté nabízeli jako na podnose, nešetřili domácí ani v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu. Nejprve prošel přízemní centr na volného Míru Petrláka na zadní tyči, za minutu na stejném místě našel balon Jirku Sodomu po přelobování vyběhnuvšího Adama Ordelta, ani jednomu z hráčů v bílomodrých dresech se míč do branky dostat nepodařilo.

Od prvních vteřin druhého dějství bylo patrné, že v kabině hostů došlo k důrazným připomínkám trenérského týmu k dosavadní prezentaci na dobrovickém trávníku. V 55. minutě se i hosté připoměli, že umí po získání míče založit rychlý protiútok. Po Šimkovského centru ale k přímému ohrožení svatyně gólmana Bartoše nedošlo. Mezi šedesátou a sedmdesátou minutou přežili litoměřičtí několik závarů, hra se odehrávala převázně uvnitř či v bezprostřední blízkosti jejich pokutového území, přečkali i sérii rohových kopů. Na konci sedmé desetiminutovky opět vyčaroval jeden z reflexivních zákroků Adam Ordelt, po ním vyboxovaném rohovém kopu se ke střele odhodlal Marek Volf, jeho razantní střelu pod břevno však ještě Ordelt dokázal vytlačit nad branku. Tímto zákrokem se pro zbytek zápasu vymanili hosté ze souvislejšího tlaku a s blížícím se koncem utkání  se dostávali častěji na polovinu domácích i k zakončení. V 77. minutě se  Bartoš nenechal zaskočit sřelou přes hlavu, kterou z malého vápna vyprodukoval Paulo Ipollito. V 81. minutě se po Hanušově centru do šestnáctky střídající Kodad obtáčel kolem obránce, po kontaktu s ním padl, ovšem ke svému údivu se penalty nedočkal. Vzhledem k průběhu střetnutí, by byla případná prohra gólem z pokutového kopu pro domácí ovšem velmi krutá. V 87. minutě se po uvolnění od Dominika Dolejšího vyřítil na brankáře Patrik Valenta, ale přece jen i po zásahu obrany měl míč na dlouho nohu, při snaze jej ještě před gólmanem zasáhnout trefil vybíhajícího brankáře Bartoše. Druhé žluté kartě ve dvou minutách unikl, protože hlavní sudí jeho zákrok viděl jako neúmyslný. V závěru ještě unikal po pravém křídle Kodad, ale za záchranou bzdu (rozuměj dres) zatáhnul za cenu žlutého ohodnocení Pavel Klain. Poslední akcí řádné hrací doby se stal dlouhý aut do vápna z rukou kapitána Šimkovského, bez zakončení.  Šťastnějšího z duelu tak měla určit až penaltová loterie. Sobotní představení Adama Ordelta, který již na tři zápasy natáhl sérii bez inkasované branky, gradovalo. Ve druhé sérii rozstřelu vystihl směr a zneškodnil střelu Pavla Bernáta a v páté osobně dramatický zápas proměněnou penaltou ukončil.

FK Dobrovice - FK Litoměřicko 0:1 n. p.

FK Dobrovice: Bartoš – Zelinka, Kühnel, Routek, Klain, Petlička (90+1. Vajgl), Žaloudek, Petrlák (80. Bernát), Osvald, Volf (86. Žižka), Sodoma.

FK Litoměřicko: Ordelt – Ippolito, Novák (65. Valenta), Verner (76. Kodad), Šimkovský, Hanuš, Surmaj (40. Dolejší), Štefko, Krištof , Bulíř (89. Greš), Rubeš.

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

SK Kosmonosy 2
SK Lhota 3 n.p.