Áčko opatrným favoritem v Živanicích, béčko v Benešově.

13.09.2013 Kategorie: Tým A

Dobrovici čeká v šestém kole další z nováčků soutěže. TJ Sokol Živanice sice postoupil až ze 7. místa Pardubického krajského přeboru, prezident klubu prý i přesto před sezónou věřil v další postup a trenér mužstva alespoň v klidný střed tabulky. Po pěti kolech jsou jejich svěřenci třináctí s jedinou výhrou, které docílili doma proti Náchodu. Prohráli v Ústí nad Orlicí, ve Svitavách a v Kutné Hoře a doma s Letohradem. Ani příchod velké posily, Ondřeje Herzána (Lázně Bohdaneč, Pardubice, Jablonec, Sparta, Lecce, Verona, Calzio, Kladno, Portugruaro; 103 prvoligových utkání a 9 gólů, 8 startů za juniorské reprezentace), zatím výsledky mužstva příliš nepozvedl, přestože 32-letý záložník v každém z prvních tří utkání za nový klub proměnil jednu penaltu.

Dobrovice, momentálně čtvrtý tým soutěže, je podle všeho favoritem utkání, určitě by ale měla zůstat opatrná. Na mysl se totiž vkrádá loňské šesté kolo. I tehdy byli Dobrovičtí na čtvrtém místě a k zápasu se vydali podobným směrem, do tehdy poslední Lhoty pod Libčany, aby se odtamtud vrátili s ostudným „bůrem“. Zápasy, které od sebe dělí bez jediného dne jeden rok, spojuje ještě jeden prvek – Josef Petera. Bývalý mecenáš a trenér Lhoty pod Libčany nyní spolupracuje právě se Živanicemi a za klub nastupuje 6 jeho hráčů, kteří byli před rokem v dresech Lhoty strůjci dobrovického debaklu. Věřme, že tím dlouhý výčet paralel končí a že tentokrát se budou po zápase radovat dobrovičtí hráči a fanoušci. Výkop je plánován na sobotní 17. hodinu.

V neděli se pak k zápasu vydá dobrovické béčko a bude v podobné situaci, taktéž bude v roli favorita hájit čtvrté místo tabulky. Utká se s dvanáctým týmem tabulky, béčkem Benešova. Loni celkově šestý tým 1. A třídy skupiny B zvítězil jen v prvním kole v Poděbradech, poté následovaly dvě domácí remízy a dvě venkovní prohry. Dobrovická rezerva jako nováček soutěže může být s průběžně čtvrtým místem spokojená, v minulém kole však zaznamenala už druhou domácí prohru a v Benešově ji bude chtít odčinit. Zápas startuje v neděli 15. září v 17 hodin, autobus z dobrovického nádraží odjíždí ve 14 hodin.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 21.10.