Áčko padlo v Písku na penalty

08.04.2018 Kategorie: Tým A

FC Písek - FK Dobrovice 0:0 (0:0), 4:3 n p.

Dobrovičtí fotbalisté nastoupili k utkání 22. kola České fotbalové ligy na hřišti FC Písek. Před zápasem oba týmy v tabulce dělil jediný, o náboj utkání tak bylo postaráno.

Začátek utkání tomu ale ani zdaleka nenasvědčoval. Obě mužstva drobila své útočné snahy v celé řadě nepřesností a prakticky po celý první poločas si nedokázala vytvořit vážnější brankovou příležitost. Až ve 44. minutě domácí hráč Řezáč dostal skvělý míč za obranu, ale nedokázal svou akci dobře zakončit, jelikož se mu míč zamotal pod nohama a následně o něj přišel.

Na začátku druhého poločasu se do své první velké šance dostali také dobrovičtí fotbalisté, ale jejich akci z levé strany ve 49. minutě zhatil skvělým zákrokem domácí brankář Hajdušek. V 60. minutě přišla parádní akce domácího celku, kdy Martin Held poslal míč přes celou šířku hřiště a jeho spoluhráč ranou ze střední vzdálenosti napálil míč do břevna hostující branky! To bylo ale pohříchu poslední zajímavá akce utkání, a tak o výsledky musely rozhodnout penalty.

V těch byli úspěšnější domácí, a to i přesto, že dobrovičtí po třech sériích vedli již 3:1. Když ale nedokázali své pokutové kopy proměnit Fotr, Sedláček a Tvaroha, domácí vývoj penaltového rozstřelu otočili a získali bonusový bod.

FC Písek: Hajdušek – Milec, Froněk, M. Held, Holý (66. Kočí) – Rendla (C), Benetka, Hrachovec – Řezáč (83. Grobár), J. Held, Pinc.

FK Dobrovice: Bartoš – Pelyak (63. Fotr), Routek, Sedláček, Tvaroha, Volf, Žaloudek (90+3. Krystan), Soběslav, Bernát, Osvald (90. Kostka), Miškovský (C) (73. Schubert).

Tabulku ČFL a ostatní výsledky 22. kola naleznete zde.