Áčko se pokusí sérii utnout, béčko prodloužit

19.10.2012 Kategorie: Tým A

Dobrovické hlavní mužstvo neuspělo v přetěžkém střetnutí s Jirnami, ani minulý týden v Nové Pace. Klub se však stále drží v horní polovině tabulky a například v hodnocení pravdivostních bodů mu patří druhá pozice spolu s Kutnou Horou. Neúspěšnou dvouzápasovou sérii bude chtít rázně utnout proti Turnovu.

Turnov je čtrnáctitisícové město na severním okraji Českého ráje, Pěnčín pak obec o 650 obyvatelích západně od Turnova. V obou místech se tradičně hrával fotbal, v Turnově už od roku 1902 a tamní klub zažil na počátku 90. let tříletou účast ve druhé nejvyšší soutěži. Poté však přišel postupný pád a v roce 2004 sloučení s Pěnčínem. Dnes můžeme FK Pěnčín-Turnov považovat za tradičního účastníka divize C, aktuálně v ní tráví již šestou sezónu.

Klub měl před novým ročníkem divize poměrně velká očekávání. Po loňském osmém místě se podařilo nejen udržet, ale i posílit kádr a turnovští si věřili na klid v horní polovině tabulky. Momentálně se jim však vůbec nedaří. Po deseti kolech jsou třetí odzadu, jen poslední Holice inkasovaly více gólů, a to ještě jen o jeden, a tým už čtyři zápasy v řadě prohrál, takže klub rozhodl po dvou a půl letech odvolat trenéra Broschinského. V posledním zápase proti pardubickému béčku byl navíc vyloučen gólman Hyka, takže proti Dobrovici patrně nastoupí veterán Cimbál, v poslední době již více asistent trenéra, než aktivní fotbalista. Nejvýraznějšími tvářemi mužstva, kterým v minulosti prošli také dobrovičtí Patočka, Hnízdo a Mrklas, zůstávají bratři Hurtové, kteří neuspěli na testech ve třetiligové Hlavici či bývalý hráč Slovanu Liberec Josef Petřík ml. Staronovým trenérem se stal Emil Šafář, který by rád proměnil herní styl a z hráčů dostal vše, co umějí. Zda se mu to podaří již při obnovené premiéře na lavičce Turnova, to uvidíme tuto sobotu od 15:30 na dobrovickém stadionu.

Dobrovické béčko dělá svým fanouškům po historickém postupu do 1. B třídy až nečekaně mnoho radosti. Po osmi kolech vede tabulku s dvoubodovým náskokem, již sedm zápasů neprohrálo a čtyři zápasy v řadě naplno bodovalo. Příštím týmem, který se pokusí dobrovickou rezervu zastavit v rozletu je Trnavan Rožďalovice. Klub byl založen v roce 1931 a za největší úspěch své historie považuje 5 let staré vítězství v 1. A třídě a následný postup do Krajského přeboru. Tam však Rožďalovice působily jen půl roku, vrátily se do 1. A třídy a nyní již třetím rokem hrají 1. B třídu. Momentálně jsou na šesté příčce, kde na dobrovické béčko ztrácejí čtyři body. V dosavadních třech venkovních utkáních ještě neprohrály. Věřme, že naše rezerva nic nepodcení a tuto jejich sérii v neděli přeruší. Všichni dobrovičtí fanoušci si jako začátek utkání značí nedělní půl čtvrtou.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany