Áčko veze z Radotína bod za prohru na penalty

06.05.2019 Kategorie: Tým A

Olympia Radotín - FK Dobrovice 1:0 n. p. (0:0)

Od prvních minut se hrálo ve slušném tempu a velice bojovně. Dobrovičtí v černočervené kombinaci si počínali aktivně, dařilo se jim vyhrávat osobní souboje a získávat odražené míče ve středu pole. Radotínští působili poněkud těžkopádně a možná trochu zaskočeni aktivitou Dobrovice. Přesto se mohli jako první prosadit hráči ve žlutých dresech, když se v 7. minutě za nákopem Václava Milce hnal Fortune Bassey, ale hostující brankář Filip Truksa vyběhl daleko ze své branky a náznak šance uhasil v samotném zárodku. O minutu později Václav Milec dobře napadal rozehrávku obránců v černočerveném, z čehož rezultoval zisk balónu a přihrávka na křídlo, kde si nabíhal Petr Ježdík. Jeho centr našel na hranici malého vápna Zdeňka Volka, který z dobré pozice netrefil branku. Svým pokusem ale překvapil obranu hostí, takže míč prošel až k Fortunu Basseyovi, jenž sice prokázal značné akrobatické dovednosti, bohužel pro domácí však také neskóroval. V 18. minutě se ke slovu dostala i Dobrovice, kdy po rohovém kopu nikým nehlídaný Marek Volf hlavičkoval z malého vápna, avšak neměl seřízená mířidla, balón ale podobně jako v předchozí šanci domácího Volka doputoval k neobsazenému spoluhráči Josefu Petličkovi, který tvrdou ranou přestřelil Čápovu klec. Na časomíře svítily dvě dvojky, když se na levé straně prosmýkl přes dva hráče domácí Zahranychnyj, pěknou individuální akci korunoval povedenou nahrávkou, ale Petr Ježdík si v náběhu nepohlídal ofsajdovou linii a útok byl zastaven praporkem asistenta rozhodčího. O šest minut později opět hrozili dobrovičtí. K centru se dostal Pavel Klain, osamocený Ondřej Soběslav hlavičkou hledal nabíhajícího Josefa Petličku, tomu ale naštěstí pro domácí scházel krok a Ondřej Čáp mohl poměrně v klidu ukrýt balón v náručí. Ve 32. minutě se ale strážce domácí svatyně pořádně zapotil, když dobře hrající Jiří Sodoma využil zaváhání Martina Jiránka, prohodil mu míč mezi nohama a postupoval ze strany na branku. Radotínský gólman ale skvěle vyběhl a gólovou střelu vyrazil. A po dalších 2 minutách to po další střele Jiřího Sodomy mezi diváky jen zahučelo. Ondřej Čáp jen sledoval, jak míč přeletěl o pár decimetrů břevno. Záloha domácích byla na konci první půle oslabena o další hráče, kdy nejprve při odkopu špatně došlápl Petr Ježdík, který sice poločas dohrál, ale do druhého již nezasáhl. A ve 43. minutě musel po ataku Radka Žaloudka střídat otřesený Lukáš Koutenský. První dějství zakončil Andriy Zahranychnyj, jehož pokus ale Truksovi nezpůsobil výrazné vrásky.

Druhá část hry začala pokusem Miroslava Petrláka, ale to bylo na dlouhou dobu z fotbalu vše. Vzruch přinesla 59. minuta, kdy se domácí hodně zlobili na rozhodčího Grimma, který měl dle radotínské lavičky odpískat penaltu za faul na Hadiho. Hostující Josef Petlička sice natáhl nohu směrem k nigerijskému záložníkovi, ale dle hlavního se o faul nejednalo. V 64. minutě zahrávala Olympie rohový kop, ale i když se domácí dostali k hlavičkám, obrana Dobrovice poměrně v klidu odolala. O další čtyři minuty později se na opačné straně díky dalšímu spornému zákroku, tentokráte na Martina Jiránka, dostal do šance Pavel Klain, ale přestřelil. Hráči Radotína si nechali to nejlepší nakonec. V posledních 5 minutách opustili systém nakopávaných míčů a přitlačili na černočervené. Z převahy rezultovaly dvě obrovské šance, kdy po centru Andriye Zahranychnyho nejprve Jakub Trýzna hlavou přiťuknul k Vojtěchu Brabencovi, kterému ale naštěstí pro dobrovické chyběl krok. V nastaveném čase pak centr Hadiho zpracoval Filip Císařovský a přesnou nahrávkou vybídl ke skórování Martina Jiránka. Kapitán Olympie ale z malého vápna poloprázdnou branku přestřelil a poslal tak utkání do penalt. Za domácí se v nich postupně prosadili David Broukal, Vojtěch Brabenec a Asterios Oikonomikos. Jediným neúspěšným z řad Radotína byl Andriy Zahranychnyj. Za Dobrovici se prosadil pouze v první sérii Jiří Sodoma, pak se dvakrát blýskl skvělými zákroky brankář Olympie Ondřej Čáp. Za svá záda nepustil střely Miroslava Petrláka a Radka Žaloudka. Když závěrečným pokusem hostující Martin Žižka minul branku, bylo rozhodnuto, že bonusový bod zůstane v Radotíně.

Trenér Dobrovice Petr Lukáš k utkání řekl: "Vyrovnané utkání, které přineslo šance na obou stranách. Hřiště fotbalu příliš nepomáhalo, přesto si obě mužstva připravila náznaky možností, které ale nebyly dotaženy. V první půli jsme měli dobré šance, které jsme nevyužili. V druhém poločase jsme se nechali zbytečně zatlačit a na konci jsme Radotínu darovali dvě obrovské příležitosti, které jsme přežili, a měli jsme štěstí, že to domácí hráči neuklidili. V penaltách to je vždycky loterie, a i když jsme je včera trénovali, dnes se nám nepovedly. V minulém domácím utkání jsme se nedokázali proti Litoměřicku prosadit, přestože jsme měli 5 výborných šancí, což nás provází celou půlsezónu. V Živanicích o týden předtím jsme sice vyhráli 4:0, ale tam jsme se rychle dostali do dvoubrankového vedení a díky tomu vysoko vyhráli. Fotbal je zkrátka o gólech, když je dáte, jsou pak i body."

Olympia Radotín: Čáp – Pelyak, Broukal, Jiránek (C), Zahranychnyy, Koutenský (43. Hadi), Volek (61. Brabenec), Trýzna, Milec (86. Písačka), Ježdík (46. Oikonomikos), Bassey (78. Císařovský).

FK Dobrovice: Truksa – Kühnel, Soběslav (C), Routek, Klain, Petlička (65. Bernát), Žaloudek, Petrlák, Osvald (87. Zelinka), Volf (83. Žižka), Sodoma.

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.