Šlágr kola proti Klíčanům rozhodl dvěma brankami Volf

01.11.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Klíčany 2:1 (0:1)

Tento zápas sliboval zajímavou podívanou a vyrovnaný duel, jelikož síly srovnávali týmy z popředí tabulky. První šanci utkání měli hosté, kdy po chybné rozehrávce Michala Sedláčka přečetl příhru Kraus, ten poslal míč podél velkého vápna na Buldru, který vystřelil a orazítkoval tyč. Poté se hra odehrávala od vápna k vápnu bez větších šancí. Většinu času v prvním poločase drželi míč na svých kopačkách domácí. Za zmínku stojí situace ze 34. minuty, kdy po centru Kořínka hosté odvrátili pouze k Michalovi Sedláčkovi, který střílí křižnou střelou vedle. Za pět minut po individuální akci Kořínka, který se probojoval do vápna přes dva protihráče a přihrál Klainovi, druhý jmenovaný centroval na volného Tomíčka a ten pohotově vystřelil k levé tyči, hostující brankář ale skvělým zákrokem vytěsnil míč na roh. Ve 42. minutě hosté rychle rozehráli strandardní situaci na Pozníčka, který svým centrem našel ve vápně Kalaše a ten dostal svůj tým do vedení - 0:1. Do poločasu už domácí odpovědět nedokázali.

Dobrovičtí chtěli vstoupit do druhého poločasu aktivně a rychle smazat jednobrankovou ztrátu. Hned ve 47. minutě po rohu Michala Sedláčka propadl míč až na zadní tyč k Volfovi, který si už v takových situacích umí poradit - 1:1. Hosté ihned po rozehrávce udělali chybu na levé straně, míč se přes střed hřiště dostal na druhou stranu na rozběhnutého Nováka, který centrem našel přesně Volfa a ten skóroval na přední tyč a skóre během minuty otočil - 2:1. Hosté byli zaskočeni dvěma rychlými gól a na jejich kombinacích to bylo vidět. V 59. minutě mohl ze strandardní situace z 18 metrů po faulu na Volfa přidat pojistku Michal Sedláček, ale bohužel vystřelil jen do břevna. Hostující tým poté přebíral iniciativu a přehrával domácí především uprostřed hřiště. Domácí hráči však zodpovědně bránili a nepouštěli hosty do větších šancí. Konec utkání už domácí, poučeni ze zápasu z Nespek, uhráli a uhájili tak těsné vítězství a na domácí půdě neztratili na podzim ještě ani bod.

K utkání řekl sportovní manager Libor Novák: Jsem rád, že jsme zvládli velmi těžké utkání a potvrdili tak domácí neporazitelnost. Musím pochválit celé mužstvo za charakter a pracovitost, a ke konci utkání taktickou vyspělost. Klíčany jsou nejlepší mužstvo soutěže, a tak si výhry cením dvojnásob. Prvních dvacet minut ve druhé půli jsme byli  lepší na míči a díky tomu jsme zápas otočili a dotáhli do úspěšného konce v náš tříbodový zisk.

Dobrovičtí se díky výhře ve šlágru kola posunuli na druhé místo tabulky. V sobotu 6. listopadu od 14 hodin dobrovičtí přivítají v posledním domácím zápase soupeře z Nymburka.

FK Dobrovice - TJ Klíčany 2:1 (0:1)
Branky:
48. a 49. Volf – 42. Kalaš

FK Dobrovice: Bartoš – Prskavec, Marek Sedláček, Pečínka (84. Ištok), Klain (86. Kopecký) – Novák, Kučera, Michal Sedláček, Kořínek (64. Zelinka), Volf (82. Miškovský D.) - Tomíček (76. Machů).

TJ Klíčany: Fiala - Jurčík, Bureš, Krimlák M. (80. Krimlák T.), Pozníček - Hájek (84. Barták), Buldra (63. Petříček), Slánský, Kraus (61. Minha) - Jeslínek, Kalaš

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Kosoř 0
FK Dobrovice