Špatný začátek už nedohnali

09.09.2016 Kategorie: Tým A

V horkém středečním odpoledni Dobrovice hostila Králův Dvůr, který v dosavadních domácích zápasech dvakrát porazila (vloni v ČFL 1:0, předloni v poháru 3:0). Tentokrát se jí ale tolik nedařilo.

Už ve třetí minutě poprvé inkasovala. Hosté zleva vlétli do vápna a modro-bílá obrana jen přihlížela podařenému ťukecu, v jehož závěru Hájek zblízka propálil Slavíka. Nadále se hrál oboustranně aktivní fotbal, hře ale ubližovaly nepřesnosti a také z nich pramenící fauly. Dobrovičtí jakoby se nemohli řádně soustředit. Častěji než obvykle ztráceli balony, několikrát se i v předfinální fázi špatnou přihrávkou sami připravili o nadějně se rodící příležitost. Ke střelám se dostali Březina, Volf či Valenta, žádná ale nebyla dost přesná nebo důrazná, aby Krška v bráně hostů vážně ohrozila.

A ve 26. minutě se hostům vyvedla další pohledná útočná akce. Zprava se míč dostal na střed, jeden z hostí patičkou oslovil spoluhráče Šlapáka a nejlepší králodvorský střelec úvodních kol zpoza vápna podruhé překonal Slavíka.

Hned na to vyhlásil sudí Váňa přestávku na doplnění tekutin a jen chvíli po ní se svěřenci trenéra Hejna vrátili do zápasu kontaktní brankou. Přímý kop ze třiceti metrů se ve vápně odrazil před nohy Marka Volfa a ten vstřelil svůj čtvrtý gól sezóny.

Ještě před pauzou byl dobrou příležitostí na dorovnání skóre přímý kop po faulu kousek za pokutovým územím Králova Dvora, žel exekutor Tvaroha o pár decimetrů přestřelil. Domácí se samozřejmě i po změně stran snažili o vyrovnání. Kolem šedesáté minuty si ale naopak dvě dobré šance připsali hosté. Eliáš obešel několik protihráčů a střelou z hranice vápna trefil Slavíka a chvíli na to Balšánek z přímého kopu zpoza vápna dokázal obstřelit zeď, o fous se ale nevešel mezi tři tyče. Domácí se až do konce nezbavili nervozity a chyb a přestože v některých pasážích dokázali držet hru na své útočné půli, vyloženou gólovku už si nevypracovali.

Králův Dvůr si tak z Města cukru odvezl všechny tři body a Dobrovice podruhé za sebou o gól prohrála. V sobotu se pokusí o reparát doma proti silným Zápům.

FK Dobrovice - FK Králův Dvůr 1:2

Branky: 30. Volf - 3. Hájek, 26. Šlapák

Sestava: Slavík - Novák (56. Šidlo), Lukáš, Soběslav, Tvaroha, Valenta, Hurka, Březina (32. Osvald), Vajgl (69. Boček), Volf (84. Munzar), Schubert (63. Bernát)

SK Sokol Brozany 20.08.