A tým i kvůli dvěma penaltám přišel v Hřebči o neporazitelnost i neprůstřelnost

07.09.2021 Kategorie: Tým A

TJ SK Hřebeč - FK Dobrovice 3:2 (0:1)

Dobrovice vstoupila do utkání 7. kola krajského přeboru v Hřebči aktivně a hned ve 2. minutě se po kombinaci z pravé strany dostal do zakončení Prskavec a tvrdou ranou na přední tyč protáhl brankáře, který vyrazil míč na roh. Po rohu Michala Sedláčka se dostal k míči na zadní tyči opět Prskavec který zakončoval mimo branku. Ve 4. minutě vystřelili domácí jen do připraveného Kocmicha. Poté se hra odehrávala mezi vápny bez většího ohrožení branek. Až v 18. minutě  opět po rychlé kombinaci na pravé straně Zelinky a Prskavce zakončoval druhý jmenovaný, ale na zadní tyči bohužel před hostujícími utočníky odvrátili obránci míč do bezpečí. Ve 35. minutě zkusil štestí z dálky Korec , ale brankář si nadvakrát s jeho střelou poradil. O dvě minuty později z levé strany centroval Korec do vápna na Michala Sedláčka a ten ranou z voleje mířil mimo branku. Ve 42. minutě po rohu z pravé strany se dostal k míči Michal Sedláček, který centrem našel na zadní tyči Machů, který ještě posunul míč na lépe postaveného Korce a ten už doklepl míč snadno do odkryté brány.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, hosté měli míč častěji na svých kopačkách. Ve 46. minutě Korec centroval z levé strany na Michala Sedláčka a ten opět z voleje vystřelil, bohužel vedle. O minutu později chyboval v zadní řadě Marek Sedláček a po průnikové přihrávce zastavil soupeře nedovoleným zákrokem a kopala se penalta, kterou domácí proměnili. Dobrovičtí hráli i po obdržené brance stejně a pokračovali ve vytváření šancí. V 57. minutě Zelinka po krásné individuální akci šel z pravé strany sám na brankáře, ale brankář byl na přední tyči připraven. A z další šance byl pouze další roh. Za dalších pět minut přišla opět velká šance Zelinky, který si opět vylámal zuby na domácím brankáři. Poté Volf střílí z 25 metrů do šibenice a brankář bravůrně zasáhnul. V 75. minutě po závaru před domácí brankou hostující hráči reklamovali hru rukou v pokutovém uzemí, ale píšťalka sudího zůstala němá. Za tři minuty už se dobrovičtí hráči prosadili, když se  po kombinaci Tomíčka s Korcem trefil kanonýr Marek Volf a vrátil hostům vedení. Poté přišla pětiminutovka hrůzy pro hosty. Nejprve v 84. minutě centr na zadní tyči podcenil Kopecký a nezachytil náběh domácího hráče, který neměl problém zakončit a vyrovnat skóre. V poslední minutě zápasu po autovém vhazování do vápna si domácí útočník chtěl obhodit Pečínku, kterého nešťastně trefil míč do ruky a rozhodčí odpískal druhou penaltu, kterou domácí opět proměnili. Vzápětí rozhodčí ukončil utkání. Tento zápas může dobrovické hodně mrzet. Měli šance, aby odjížděli z Hřebče se všemi třemi body, ale bohužel se tak nestalo, což mrzelo i sportovního manažera hostí Libora Nováka: "Utkání, které bylo zcela v naší režii, jsme bohužel trestuhodně prohospodařili individuálními chybami v obranné činnosti. Domácí si totiž nevytvořili vůbec nic a sami jsme je dostali do sedla. Musíme se z toho poučit a vyvarovat se toho. Za týden nás čeká další kvalitní soupeř na domácím hřišti a musíme potvrdit formu z domácího prostředí."

TJ SK Hřebeč - FK Dobrovice 3:2 (0:1)
Branky:
49. Janík J.(pen.), 85. Urban, 89. Macháč R. (pen.) - 44. Korec, 79.Volf.

TJ SK Hřebeč Kabele–  Kotěra, Dolejš (C), Melichar (73. Svítil), Macháč  R. (90. Bříza) – Janík (75. Pařízek), Macháč P., Hora (60. Baranec), Nadri - Pinkas, Mentberger (67. Urban)

FK Dobrovcie: Kocmich – Prskavec, Marek Sedláček (C), Pečínka, Tomašov – Zelinka, Kučera (60.Kořínek), Michal Sedláček (56.Tomíček), Machů, Korec (76.Kopecký, 87.Miškovský) - Volf

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Kosoř 0
FK Dobrovice