A tým má za sebou první soutěžní utkání po velmi dlouhé době. Vybojoval postup v poháru

11.08.2021 Kategorie: Tým A

AFK Semice - FK Dobrovice 2:5
Do prvního soutěžního utkání po dlouhé pauze nastoupili dobrovičtí fotbalisté, když v 1. kole poháru SKFS na hřišti účastníka I.B třídy AFK Semice vybojovali postop do 2. kola. Do utkání vstoupili dobrovičtí rozpačitě a museli v prvních minutách čelit několik rohovým kopům, které v poklidu odvrátili. Poté se hra odehrávala spíše na polovině domácích, ale několik přízemních centrů z levé strany zůstalo nevyužito. Ve 20. minutě domácí kopali penaltu po faulu Marka Sedláčka na Koštíře, ale Kocmich vychytal semického střelce. Poté byla hra neurovnaná a ne příliš přesná. Až v 37. minutě se po standartní situaci prosadil s pomocí obránce Tomíček, aby za minutu ten samý hráč po chybě v rozehrávce Semic zvýšil již na 2:0 pro hosty.

Druhý poločas nezačal pro hosty dobře, když ve 48. minutě dlouhý nákop za obranu podcenil Kocmich, špatně vyběhl, domácí Koštíř si ho obhodil a zasunul míč do odkryté brány. V 53. minutě po rohovém kopu rozehraném na krátko byl sražen zezadu Volf a pískala se penalta i na druhé straně, kterou Michal Sedláček proměnil a zvýšil vedení hostů na 3:1. Za necelé tři minuty chybovali dobrovičtí při rozehrávce a Semice opět snížily na rozdíl jedné branky. Od této chvíli přibývalo dobrovických, což se postupem času projevilo také ve skóre. Po kombinaci uprostřed hřiště střílel Volf zpoza vápna a zvyšoval na 4:2. Poté několik šancí zahodili postupně Tomíček, Zelinka, Volf. V 77. minutě už se Volf po uvolnění ve vápně prosadil a stanovil výsledek na konečných 5:2. Dobrovickým tak generálka na soutěž výsledkově vyšla, avšak herně je stále co zlepšovat.

Hráči mají ještě týden na vyladění formy na první mistrovské utkání proti Lysé nad Labem, které odehrají na domácím hřišti v sobotu 14. srpna od 14 hodin.

Branky: 48. a 56. Koštíř – 37. vlastní Jareš, 38. Tomíček, 53. Sedláček (P), 66. a 78. Volf

AFK Sokol Semice: Veselý – Bříza, Machala (66. Drahorád), Brynych (46. Kubela), Koštíř, Rychtařík, Kamlach, Cáska (69. Kavka), Švarc (46. Hylmar), Kudrna, Jareš.
FK Dobrovice - Kocmich - Prskavec, Pečínka, Sedláček Mar., Klain (60. Korec) - Kopecký (46. Zelinka), Sedláček Mic., Kořínek, Kučera (46. Tomašov) - Volf (78. Ištok), Tomíček (81.Svoboda)