A tým nezvládl zápas na půdě Litoměřicka

03.10.2018 Kategorie: Tým A

FK Litoměřicko - FK Dobrovice 3:1 (2:0)

V Den české státnosti v pátek 28. září se v Litoměřicích utkaly dva týmy s vynikající formou. Litoměřicko, které sice prožilo hororový vstup do sezóny, kdy po pěti zápasech svítila na jeho bodovém kontě nula, ale v posledních čtyřech zápasech třikrát vyhrálo a jednou remizovalo, přivítalo druhou Dobrovici, která zažívá svůj nejlepší vstup do sezóny za čtyři roky svého působení ve třetí nejvyšší fotbalové soutěží.

A utkání začalo zostra, i když možná trochu překvapivě. Již ve 3. minutě domácí David Surmaj prokličkoval z levého křídla do pokutového území, jeho střílený centr hostující obrana vrátila jen zpátky na jeho kopačky a napodruhé už z těžkého úhlu překvapivě překonal hostujícího brankáře Bartoše. A ve 13. minutě mohlo být pro hosty ještě hůř. Bartoš zabrnkal na nervy hrstce příznivců Dobrovice, při výběhu na velké vápno byl pozdě u míče a málem ho obešel dravý Surmaj. Brankáře naštěstí včas zajistil vracející se Radek Žaloudek. V 21. minutě už ale Dobrovice přeci jen prohrávala o dvě branky.  Miroslav Verner kopl přímák nízko nad zemí, od dobrovické zdi se odrazil před Davida Sumraje a ten krásnou patičkou ze slušné dálky zvýšil na 2:0. A do šanci se dále dostávali spíš domací. Ve 25. minutě se z brejku dostal do šance nejlepší litoměřický střelec Verner, už měl proti sobě jen Bartoše, jenže při pokusu o obstřelení brankáře těsně minul levou tyč.

Kdo čekal ve 2. poločase tlak Dobrovice, musel být, alespoň zpočátku, zklamán. V 61. minutě navíc hostující obraně utekl Verner, který byl ve vápně zastaven nedovoleně a nařízenou penaltu proměnil Sumraj, který tak zkompletoval hattrick. Dobrovický trenér Hejno poslal v 70. minutě na hřiště místo Miškovského svého tradičního žolíka Sodomu, který se mu hned o šest minut později odvděčil brankou, když zužitkoval přesný Tvarohův centr. V 85. minutě měli dobrovičtí obrovskou šanci ke vstřelení kontaktního gólu. Osvald našel v pokutovém území Sodomu, dobrovický tank udržel míč proti přesile a předal ho volnému Fotrovi, jehož centr hlavičkoval zblízka zcela volný Kostka bohužel jen do náruče domácího gólmana Plachého. Litoměřičtí fotbalisté si tak připsali cenný skalp druhé Dobrovice a po pěti porážkách na úvod sezóny asi sami nečekali, že z další pětice zápasů vyválčí 13 bodů. Dobrovice naopak odchází poražena teprve podruhé v sezóně. I přes prohru ale zůstávají na 2. místě tabulky stále s dvoubodovým odstupem na vedoucí Zápy, které své utkání také nezvládly, když doma inkasovaly čtyři branky od Velvar.

FK Litoměřicko - FK Dobrovice 3:1 (2:0)

Branky: 4. Surmaj, 21. Surmaj, 61. Surmaj (pen.) – 76. Sodoma

FK Litoměřicko: Plachý – Šimkovský, Husenský, Štancl, Chábera – Havrda (64. Valenta), Šustr, Verner (90.+1 Luong), Štefko (80. Lauricella) – Macháček (68. Zdržálek), Surmaj (71. Čajkovský)

FK Dobrovice: Bartoš – Novák (62. Petlička), Soběslav, Routek, Tvaroha – Petrlák, Žaloudek (68. Fotr), Osvald, Bernát (86. Malý) – Volf (46. Kostka), Miškovský (70. Sodoma)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

TJ Slovan Velvary 0
SK Benešov 2