A tým padl v Převýšově po penaltách

30.05.2017 Kategorie: Tým A

SK Převýšov - FK Dobrovice 2:1 n. p. (1:0)

V zápase 29. kola ČFL vyběhla jedenáctá Dobrovice na hřiště pátého Převýšova. Dobrovickým se na jaře na hřištích soupeřů pramálo daří a svou bilanci si přiliš nevyplepšili ani v Převýšově. První půlhodina utkání se obešla bez větších šancí, oba týmy kombinovaly mezi vápny. Až ve 27. minutě došlo na první větší šanci a trochu překvapivě ji měli hosté. V posledních zápasech dobře hrající Bernát dostal ideálně nabito na hranici šestnáctky, svoji střelu ale poslal pouze doprostřed branky, což pro Vízka nebyl žádný problém vyrazit. Dobrovičtí i nadále pracovali velmi dobře ve středu hřiště a nepouštěli domácí prakticky vůbec do vážnějších šancí. Proto jako blesk z čistého nebe zapůsobil gól, který hosté inkasovali na samém konci prvního poločasu. Domácí měli k dispozici přímý kop zhruba z dvaadvaceti metrů. K exekuci se postavil Lukáš Kraják, který přesným obstřelem zdi poslal domácí do vedení.

Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení snahy dobrovických o vyrovnání, která se dočkala naplnění v 60. minutě, kdy domácí obrana neubránila Radka Žaloudka, který si naskočil nejvýše na centrovaný balón a ještě k tomu přesně zacílil. Zbytel druhého poločasu měl velmi podobný průběh jako poločas první. Až v poslední minutě se musel ještě hostující gólman Bartoš vybičovat k vynikajícímu zákroku, když už už za jeho záda plachtil dlouhý nakopnutý balon, ale hostující brankář ho v poslední chvíli dokázal konečky prstů usměrnit mimo tyče své branky.

Zápas tak skončil v zákadní hrací době remízou 1:1 a o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel. V tom se prvních pět střelců na obou stranách nemýlilo, až v šesté serii neproměnil dobrovický Žaloudek, a protože domácí Zezula svůj pokus proměnil, zůstal bod navíc v Převýšově.

SK Převýšov - FK Dobrovice 2:1 n. p. (1:0)

Branky: 45. Kraják Lukáš - 60. Žaloudek Radek

SK Převýšov: Vízek – Karal, Jarkovský (C), Vyšehrad, Špidlen, Věchet, Labík Tom., Kraják, Novák, Korba, Krejčík

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Lukáš, Pelyak, Eliáš, Tvaroha (C), Žaloudek, Osvald, Bernát, Strnad

Tabulka ČFL a další výsledky zde.

FK Dobrovice 26.08.
vs. So