A tým po výborném výkonu veze tři body z Domažlic

31.10.2017 Kategorie: Tým A

TJ Jiskra Domažlice - FK Dobrovice 0:3 (0:1)

Domažlice sehrály v týdnu náročný duel s prvoligovou Mladou Boleslaví. Dobrovice chtěla hrát aktivně a věřila, že se projeví soupeřova únava. Hosté se nakonec radovali z jasného vítězství.

Pro domácí začal zápas poměrně nešťastně, protože sice byli aktivnější, ale Mužíkův centr vyboxoval Bartoš a další akce domácích skončily bez kvalitního zakončení. Hosté pak z první vážnější akce otevřeli skóre, když Fotr našel centrem zprava Volfa a ten střelou zprava z 10 metrů nedal domácímu brankáři Šimanovi šanci - 0:1. Branka domácí nevykolejila, protože hráli dále aktivně, ale po Mužíkově rohovém kopu, když se ke střele dostal Došlý, trefil jen jednoho z dobrovických zadáků a sám domácí kapitán pak z tr. kopu minul levou Bartošovu šibenici. Hosté kontrovali v 16. minutě, kdy se po odražené Volfově střele míč vrátil zpět ke střelci a ten jej poslal volejem z 12 merů nad domažlickou branku. O minutu později zakončil akci Μužík střelou zpoza šestnáctky nad branku hostů. Stejně dopadl o chvíli později na druhé straně Eliáš. Ve 26. minutě se domácí neprosadili centry Došlého, či Hejdy, ani Mlynaříkovou střelou k tyči, kterou Bartoš kryl. Akci hostů zastavil ve 29. minutě odpískaný ofsajd Kostky. Z hry domácích, kteří se více tlačili dopředu, se postupně vytrácel pohyb zpět a hosté začali zlobit rychlými protiútoky. Ve 42. minutě vyboxoval Došlého tr. kop hostující gólman Bartoš a na druhé straně trefil z tr. kopu Kostka jen boční síť Šimanovy branky. Když zakončil centr dobrovického Fotra zleva rybičkou Osvald daleko vedle pravé tyče domácí branky, ozval se poločasový hvizd rozhodčího Makovičky.

Druhou půli začali lépe hosté, kteří mohli hned v úvodní minutě jít do dvougólového vedení, ale po akci Osvalda a Volfa zahodil po přihrávce zprava tutovku Kostka, který zpoza malého vápna Šimanovu svatyni netrefil. Když pak akci domácích zastavil útočný faul Došlého, hráli zase hosté. V 51. minutě přestřelil z otočky zprava domácí branku Kostka a vzápětí Žaloudkův volej z 22 metrů nadvakrát zkrotil Šiman. Domácí kontrovali jen centrem Hejdy, který urostlí zadáci hostů odvrátili, a když se o chvíli později dostal Hejda k opakovanému centru, našel Kropáčka, ten se uvolnil, ale střela z šestnáctky mu nesedla a Bartoš si s ní poradil. V 61. minutě se po tr. kopu hostujícího Osvalda zleva vytáhl Šiman, který míč vytlačil na roh. O pět minut později našel hostující Novák nabíhajícího Osvalda, ale jeho střelu srazili domácí na roh. Hosté překypovali pohybem, důrazem, kombinací a domácí chvílemi jasně přehrávali. Hosté pak nic nevytěžili ze dvou po sobě zahraných rohových kopů, Kostkova střela mířila vysoko a pak po závaru před Šimanem minul Kostka zprava vzdálenější tyč domažlické branky.

V 81. minutě prodloužil míč hlavou na Volfa hostující Fotr, ale akce skončila střelou ze střední vzdálenosti mimo domácí branku. V téže minutě po Roubalově centru zprava střílel z otočky Bezdička, ale trefil jen tělo jednoho ze soupeřů. Aktivita hostů přinesla ovoce v 84. minutě, kdy zakončil akci hostů Fotr, jenž se uvolnil a střelou zprava z 15 metrů ke vzdálenější tyči zvýšil na 0:2. Poté chvíli hráli domácí, ale Bezdička mířil hlavou po Mlynaříkově centru vedle dobrovické branky, Došlého centr zprava hosté srazili na roh, který po rozehrání vyboxoval Bartoš a v nastaveném čase po Bezdičkově centru mířil zpoza šestnáctky těsně vedle levé tyče dobrovické branky Roubal. Poslední hřebík do rakve domácích zatloukl v 93. minutě Bernát, který pronikl do otevřené obrany Domažlic a střelou z 12 metrů stanovil konečný účet na 0:3.

AUTOR: Vojtěch Kotlan (fotbal.domazlice.cz)

TJ Jiskra Domažlice - FK Dobrovice 0:3 (0:1)

Branky: 8. Volf Marek, 84. Fotr Adam, 93. Bernát Pavel

TJ Jiskra Domažlice: J. Šiman - M. Hrubý, T. Hájovský (58. J. Teršl) , M. Mlynařík (86. M. Buršík) , J. Blažek - M. Hejda, P. Došlý, M. Braun, O. Chocholoušek (46. D. Bezdička) , P. Mužík (68. L. Roubal) - R. Kropáček

FK Dobrovice: O. Bartoš - M. Routek, M. Volf (83. P. Bernát) , J. Novák, D. Kostka (91. Z. Jakubec) , J. Eliáš, R. Žaloudek, A. Fotr (89. D. Skuhravý) , D. Pelyak, M. Sedláček, T. Osvald (80. D. Miškovský)

Tabulka ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

 

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: