A tým rozstřílel Ústí nad Orlicí a pyšní se nejlepším útokem v lize

20.09.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 5:2 (2:2)

Dobrovičtí fotbalisté nastupovali k vloženému utkání 17. kola ČFL po sobotní prohře sobotní prohře s Vyšehradem, která byla jejich první porážkou v základní hrací době v této sezóně. Bylo tak otázkou, zda-li šlo o ojedinělé zaváhání a dobrovičtí fotbalisté se dokáží vrátit zpět na vítěznou vlnu, nebo zda půjde o vleklejší krizi. Na tuto otázku dalo domácí mužstvo pěti brankami v orlickoústecké síti jasnou odpověď. Soupeřem jim přitom nebyli žádní nazdárkové, vždyť Jiskra zatím získala jen o bod méně než dobrovičtí.

Souboj o čelo tabulky však od úvodních minut tak jednoznačné vítězství domácích nenaznačoval. Hrálo se nahoru, dolů, stále se bylo na co dívat. Gólovou přestřelku úvodní části odstartoval zbytečný roh pro domácí, který skončil po závaru ve vápně dorážkou Volfa – 1:0. Poté gólman Jech výtečně vyrazil gólovou hlavičku autora úvodní branky. O minutu později však Pazdera získal na půlce hřiště míč, ideálně uvolnil do běhu Tichého a ten z mírného úhlu propálil brankáře – 1:1. Pak se útoky střídaly na obou stranách, aby opět udeřili domácí. Ve 29. minutě utekl po levém křídle Osvald, jehož přízemní přihrávku zblízka dopravil do sítě Sodoma – 2:1. Ani tentokrát se však domácí z vedení dlouho neradovali. V 32. minutě prodloužil Chleboun v šestnáctce hlavou centr Langera, na míč si naběhl Falta a přes bránící hráče dopravil míč do sítě – 2:2. Závěr 1. poločasu se odehrával více na polovině Ústí, ale jediný náznak šance Dobrovice zneškodnil Jech.

Po přestávce začali lépe ústečtí, kteří byli po dvojím vyrovnání psychicky na koni. Zápas se zlomi v 54. minutě, v níž se po pěkné akci středem dostal sám před brankáře hostující Pazdera, ale ve vyložené šanci ho vychytal Dařina. O pár minut později ústecká obrana nezachytila další útok Dobrovice po levé straně, následoval centr a gólová hlavička Routka – 3:2. Na tento úder už hosté nenašli odpověď, naopak brzy inkasovali znovu. V 62. minutě se po centru z prostoru levého křídla prosadil hlavou Volf – 4:2. Již rozhodnutý zápas vygradoval pro domácí v 82. minutě, kdy po faulu ve vápně nařídil rozhodčí přísnou penaltu, tu Volf proměnil, zkompletoval hattrick a hosté vypili kalich hořkosti do dna – 5:2.

FK Dobrovice se tak i po osmi odehraných zápasech drží v boji o špičku ČFL, když z druhého místa ztrácí jen dva body na vedoucí Zápy. Navíc disponuje s 20 vstřelenými góly nejlepším útokem a s 9 obdrženými třetí nejlepší obranou.

FK Dobrovice - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 5:2 (2:2)

Branky: 4. Volf Marek, 29. Sodoma Jiří, 59. Routek Miroslav, 62. Volf Marek, 88. Volf Marek (pen.) - 9. Tichý Radek, 32. Falta Petr

FK Dobrovice: Dařina – Krystan (25. Novák), Soběslav, Routek - Tvaroha, Kostka (56. Petrlák, 84.Fotr), Žaloudek, Osvald, Bernát (79. Petlička), Volf, Sodoma (69. Miškovský)

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jech – Lněnička, Čech, Chleboun, Langer – Smejkal (67. Kopecký), Pazdera (81. Brabec), Falta (76. Mory), Souček, Nikodem (84. Smíšek) – Tichý (89. Pinkava)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 20.10.
vs. So