A tým v dalším přípravném utkání těsně podlehnul druholigovým Parubicím

16.02.2019 Kategorie: Tým A

FK Pardubice - FK Dobrovice 1:0

Dobrovičtí fotbalisté nastoupili v sobotu 16. února k přípravnému utkání na umělé trávě v Ohrazenicích proti učastnikovi 2. ligy FK Pardubice a odvážejí si domů prohru nejtěsnějším rozdílem 1:0. Začátek utkání byl opět podle tradičního scénáře, když dobrovice opět inkasovala brzkou branku. Již v 6. minutě po dlouhém pasu domácích nezachytila hostující obrana náběh domácího Petráně a ten z levé strany mířil zcela sám na Bartoše a střelou na zadní tyč dostal domácí poměrně lehce do jednobrankového vedení. V 9. minutě opět po chybné rozehrávce šel opět Petráň sám na Bartoše, ale ten ho skvěle vychytal. Ve 12. minutě po kombinaci hostů ve středu hřiště se dostal k zakončení Valenta, ale jeho ránu k levé tyči vyrazil domácí Letáček na roh. Ve 22. minutě byl po brejku faulován Osvald, jeho centr do vápna ze standardky ale domácí obrana odvrátila do bezpečí. Ve 26. minutě šli domácí po rychlé kombinaci do přečíslení, které zastavil Petrlák pouze za cenu faulu, standardní situaci odvrátil Soběslav do autu. Ve 28. minutě po rychlé akci domácích zakončoval Fousek hlavou, ale Bartoš jeho pokus skvěle vyrazil na roh. Zbytek poločasu se odehrál mezi vápny bez vážnější brankové příležitosti.

Ve 49.minutě přišel rychlý brejk hostů po ose Tvaroha, Kühnel, Valenta, jenž posledně jemnovaný zakončil ranou z 25 metrů nad branku domácích. V 53. minutě po kombinaci z pravé strany na jeden dotek se dostal k míči Miškovský, ale prováhal zakončení a z následného domácího brejku se do šance znovu dostal Petráň, který ale zakončil nad barnku brankáře Bartoše. V 58. minutě se domácí prosadili po pěkné kombinaci, ale jejich pokus skončil jen na tyči Bartošovy branky. V 76. minutě domácí po rohu hlavičkovali nad branku, o minutu později se po velmi rychlé kombinaci na jeden dotek dostal Volf zcela sám na branku domácích, ale bohužel dle sudího se ocitl v ofsajdu. V poslední čtvrthodině měli dobrovičtí převahu, ale bohužel veškeré šance zůstaly neproměněny. V 79. minutě střelu Žižky z 27 metrů zneškodnil domácí gólman. Další brejk z levé strany, Sodoma šel sám na branku, ale domácí Šmíd jeho střelu k levé tyči chytil. V 84. minutě po rohu Osvalda se prosadil ve vápně Kühnel, ale bohužel jeho střela mířila nad branku domácích. V 86. minutě mohl srovnat skóre opět Sodoma, který dostal míč za domácí obranu od Vajgla, podařilo se mu přehodit vyběhnuvšího domácího brankáře, ale bohužel o centimetry minul domácí branku. A tak si z utkání, které mělo vysokou úroveň, domácí odnášejí odnášejí díky lepší koncovce výhru 1:0.

Dobrovičtí se v dalším přípravném utkání střetnou se dalším druholigistou, v sobotu 23. února od 10:30 nastoupí na půdě FK Arma Ústí nad Labem. Pro domácí to již bude generálka na první jarní kolo FNL. Pokud se výrazně nezmění klimatické podmínky, hrát se bude na hlavním stadionu Army na přírodní trávě. Pro fanoušky je odjezd autobusu z Dobrovice od stadionu v sobotu v 07:30 hod.

Branka: 7. Petráň

FK Pardubice: Letáček (46. Šmíd) - Prosek (61. Čelůstka), Šejvl, Piroch, Čelůstka (46. Toml) - Jeřábek - Sokol, Solil, Černý (71. Mužík), Fousek - Petráň (61. Huf).
FK Dobrovice: Bartoš – Novák (60. Fotr), Soběslav (46. Routek), Kühnel, Tvaroha (60. Vajgl) – Valenta (60. Volf) Osvald (46. Žižka), Petlička (46. Klain) Žaloudek, Petrlák - Sodoma (46. Miškovský, 60. Sodoma)