A tým v posledním domácím podzimním utkání rozstřílel Nymburk

09.11.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Polaban Nymburk 4:0 (2:0)

V posledním domácím utkání se chtěli dobrovičtí rozloučit dobrým výkonem a pohledným fotbalem, ale výsledek se nerodil tak jednoduše, jak to podle konečného skóre vypadá. Hosté přijeli do Dobrovice především zodpovědně bránit a doufat ve využití nějaké příležitosti ke skórování. Hned ve 3. minutě měli hosté náznak šance, kdy se po standartní situaci dostali ke střele zpoza vápna, ale slabou střelu kryl Bartoš. Poté se hra odehrávala spíše uprostřed hřiště a dobrovičtí si nevěděli rady s dobře fungující obranou hostí, a tak šancí bylo málo. První šance domácích přišla ve 28. minutě, kdy po pasu Michala Sedláčka z hloubi pole si to mířil k bráně Volf, ale trefil pouze boční síť. Za dvě minuty se pro změnu dostal Tomíček za stopery díky pasu od Machů, ale ztroskotal na Petrovičovi. O pět minut později se po kombinaci na pravé straně dostal k centru Novák, který našel Kopeckého na zadní tyči, ten hlavou vrátil před bránu na Tomíčka, který už neměl problém skórovat - 1:0. Všichni hráči už se viděli v kabinách, když běžela třetí minuta nastavení prvního poločasu a po dalším pasu Machů na Tomíčka si druhý jmenovaný přiťukl a poté prostřelil hostujícího gólmana - 2:0. Hosté se zlobili, že gól padl z ofsajdu, ale z videa lze vidět, že se o ofsajd nejednalo.

Do druhého poločasu dostali domácí jasný pokyn od trenéra Murárika, a to vstřelit co nejdříve třetí gól a zlomit snahu hostů ke zdramatizování výsledku. Domácí hráči vyslyšeli trenérovy pokyny ukázkově. Hned ve 47. minutě při napadání hostů a jejich nedůrazném odkopu se dostal k míči Volf, který se probil do vápna, kde mu míč hosté se štestím odebrali, ale ke smůle pouze před Tomíčka, který z dobré pozice završil svůj hattrick - 3:0. Hosty v této chvíli opustil elán něco s výsledkem udělat, a tak dobrovičtí podnikali útok za útokem do otevřené obrany. Bohužel hodně situací zastavil zvednutý praporek nebo špatné řešení situací. Za zmínku stojí Korcova šance ze 71. minuty, kdy bežěl sám z úhlu na brankáře, ale hostující gólman zachránil svůj tým před dalším gólem. Už za rozhodnutého stavu v 75. minutě při snaze hostů alespoň zkorigovat stav, se hostující Jarschel s přemírou snahy nestihl vyhnout Bartošovi a trefil špunty kopačky jeho obličej, za což vyfasoval rovnou červenou kartu. Bartoš musel střídat a zamířil rovnou do nemocnice a odnesl si jeden steh a pohmožděniny v obličeji. V 89. minutě krásným pasem vyzval Marek Sedláček opět nabíhajícího Korce, který byl v pozici ke skórování, ale předložil ještě míč Tomíčkovi do prázdné branky a ten tak stanovil konečný výsledek - 4:0.

V sobotu 13. listopadu odehrají dobrovičtí od 14 hodin poslední utkání v Kosoři, které jako jediné obrali o body vedoucí Velim, a tak je nečeká rozhodně nic lehkého.

Branky: 35., 45., 47. a 89. Radek Tomíček

FK Dobrovice: O. Bartoš(C) (77. Kocmich) - Novák (60. Korec), Marek Sedláček, Ištok (46. Pečínka), Klain - Zelinka, Machů, Michal Sedláček (69. Kořínek), Kopecký - Volf - Tomíček (89. Prskavec.

SK Polaban Nymburk: Petrovič - Ouředník, Mejzr, Vaníček (76. Krušinský), Novotný - Hobík, Nepovím (C), Jarschel, Škarecký (62. Drobný), Čuřík (56. Krumpholc) - Bubla (46. J.Bartoš)

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání nalezente zde.