A tým získal v přípravě cenný skalp druholigové Chrudimi

10.02.2019 Kategorie: Tým A

MFK Chrudim - FK Dobrovice 0:1 (0:0)

V dalším přípravném utkání se dobrovičtí v sobotu 2. února utkali s druholigovou Chrudimí, kterou až do loňské sezóny  pravidelně potkávali v ČFL. Domácí se od prvních minut snažili diktovat tempo hry a měli mírnou uzemní převahu, ale s minimem šancí na svých kopačkách, neboť dobrovická obrana pracovala velmi zodpovědně a kompaktně, a to po celé utkání. Domácí zahrozili již ve 4. minutě po faulu Malého na domácího útočníka, kdy domácí Kopecký z 22 metrů mířil vedle Bartošovy branky. Ve 12. minutě po rychlé kombinaci domácích zakončil po centru Kesner hlavou, ale jeho pokus Bartoš chytil. Ve 37. minutě se dostal po přečíslení domácí obrany k brejku Petrlák, ale byl zastaven pouze za cenu faulu a následný přímý kop Klaina domácí obrana odvrátila do bezpečí. Ve 41. minutě se dostali domácí ke své největší a také jediné šanci v utkání, když po autovém vhazování se u levé strany vápna uvolnil Kesner, skvěle předložil na malé vápno, kde byl zcela osamocen domácí hráč, ale jeho umístěnou střelu z 10 metrů k levé tyči skvěle Bartoš vyrazil na roh. Z následného rohu domácích se skvěle po rychlé kombinaci na jeden dotek dostali dobrovičtí do rychlého brejku, když po skvělé přihrávce šel Klain sám na branku a skvělým zakončením dal na 0:1. Bohužel pro hosty pomezní rozhodčí odmával diskutabilní ofsajd, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase v 56. minutě po velmi rychlém brejku zakončil Tvaroha, ale jeho střelu domácí gólman Zima lapil. Ve druhém poločase se již hosté více dostávali do zakončení a šancí a přebrali také větší aktivitu na míči. V 72. minutě opět po skvělé kombinaci z pravé strany se dostal ke střele Žaloudek a mířil z 25 metrů těsně nad břevno branky domácích. V 84. minutě se dostali k zakončení domácí, ale tečovanou střelu Bartoš pohotově u levé tyče chytil. V 86. minutě opět po rychlé kombinaci byl před vápnem faulován Miškovský a standardní situaci z 22 metrů zahrávanou Valentou odvrátili domácí se štěstím na rohový kop. O minutu později opět  z pravé strany po akci Valenty byl faulován Miškovský, k přímému kopu si postavil Bernát a jeho ránu zastavila až tyč branky domácích, k odraženému míči se ale dostal Petrlák a pohotově ho dorazil do branky. V 90. minutě mohli ještě dobrovičtí navýšit své vedení, ale domácí dokázali míč po Bernátově akci odvrátit do bezpečí. I tak si dobrovičtí z dalšího přípravného utkání odvážejí cennou výhru nad kvalitním soupeřem.

FK Dobrovice: Bartoš - Novák (65. Zelinka), Kühnel, Malý, Tvaroha - Petlička (46. Valenta), Žaloudek, Petrlák, Osvald (60. Volf), Klain (60. Bernát)- Sodoma (46. Miškovský)

MFK Chrudim: Zima – Řezníček, Drahoš (46. Krištof), Rendla, Mastík (46. Hlavsa) – Langr (46. Ulbrich) – Kesner, Sixta, Sulík, Kopecký (46. Dostálek) – Vašulín (46. Krčál)